بیوگرافی میشل بالاک Michael Ballack

0
241


این پست درباره بیوگرافی میشل بالاک Michael Ballack است. میشائل بالاک متولد 26 سپتامبر 1976 در گرلیتز، آلمان شرقی کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال آلمان و بازیکن بازنشسته فوتبال می‌ باشد. معتبرترین سایت ها برای بازی انفجار جت بت می باشد. با ادامه این پست با سایت مگاشرط همراه باشید.

میشل بالاک کیست؟

میشل بالاک کیست؟

بالاک سابقهٔ نایب قهرمانی جام جهان با تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی 2002 را در کارنامه خود دارد. در این جام از بهترین پاسور ها بود و بسیار درخشید و در جام جهانی 2006 نیز بسیار فوق العاده کار کرد و توانست در کشور خودش به رتبه سوم برسد، همچنین در یورو 2008 با بد شانسی از بدست آوردن جام دستش بازماند.

بالاک یکی از بهترین گلزنان تاریخ تیم ملی آلمان است. بالاک در دوران اوج خود همیشه یکی از بهترین هافبک‌ های جهان و نسل خود به حساب می آمد. بالاک در جام جهانی 2002 نقش تعیین کننده ای در به فینال رساندن آلمان داشت.

این موفقیت ها در جام جهانی فوتبال 2006 تکرار شد و با آلمان به مقام سوم رسید و دریورو 2008 هم به نایب قهرمانی با آلمان دست یافت. بالاک در دوران باشگاهیش هم فوق العاده درخشید تا جایی که لورکوزن را تا فینال جام باشگاه‌ های اروپا یاری کرد اما مغلوب تیم رئال مادرید شدند.

دوره باشگاهی میشل بالاک در کمنیتزر

دوره باشگاهی میشل بالاک در کمنیتزر

میشائل بالاک فوتبال را با تیم کمینتس آن زمان، کارل-مارکس-اشتادت شروع کرد. پدر و مادر بالاک را در هفت سالگی به تمرین این تیم فرستادند و بالاک در همان نگاه اول چشم مربی وقت، استفن هانیش، که خود از بازیکنان دستهٔ دوم آلمان شرقی بود را جلب کرد. قابلیت بازی با دوپای بالاک از مهم‌ ترین ویژگی های چشم‌ گیر بالک بود.

بالاک قدم به قدم به تیم اصلی راه یافت و در 4 اکتبر 1983 به میدان رفت و در پیروزی 2 بر 1 تیمش مقابل موتور آسکونای کارل-مارکس-اشتادت حضور داشت. بالاک همیشه پیشرفت می‌ کرد و مخصوصاً به قابلیت گلزنی‌ اش اضافه می‌ شد. بالاک در فصل سوم حضورش 57 گل در 16 بازی به ثمر رساند.

بالاک تنها 10 سال داشت که به باشگاه بزرگ‌ تری راه پیدا کرد؛ یعنی باشگاه کارل-مارکس-اشتادت که بعد ها به کمنیتزر تغییر نام داد. بالاک در تیم جدیدش تحت نظر مربیانی همچون یورگن هابربر و ابرهارد شوستر بود و به همراه این تیم به افتخاراتی را کسب کرد از جمله قهرمانی ایالت ساکسونی در 1991 و قهرمانی مسابقات زیر 19 سال کل آلمان در 1994.

در 1995 بالاک برای اولین بار قراردادی امضا کرد و به خاطر قابلیت‌ های خاصش به یاد فرانس بکن‌باوئر به قیصر کوچک معروف شد. بالاک در 4 اوت 1995 برای اولین بار در یک بازی حرفه‌ ای بزرگسالان در اوبرلیگا دستهٔ دوم مقابل لیپزیگ به میدان رفت اما کمنیتزر در این بازی 2–1 مغلوب این تیم شد. در این فصل بالاک 15 بار برای تیمش به میدان رفت اما گمنیتز نهایتاً به دستهٔ پایین‌ تر سقوط کرد.

با این حال این فصل برای بالاک فصل موفقی بود زیرا بالاک در 26 مارس 1996 در تیم ملی فوتبال زیر 21 سال آلمان به میدان آمد. در فصل بعدی بالاک جز ترکیب ثابت کمنیتزر شد و در درخشش مجدد این تیم نقش بسیاری داشت. بالاک در تمام بازی‌ ها به میدان رفت و ده گل به نام خود ثبت کرد. کمنیتزر نتوانست به دستهٔ بالاتر سعود کند اما در تابستان 1997 بالاک به کایزرسلاترنی پیوست که تازه به بوندسلیگا برگشته بود.

بالاک در کایزرسلاوترن

بازی‌ های خوب بالاک در کمنیتزر و تیم ملی زیر 21 سال مربی وقت کایزرسلاوترن، اتو ریهاگل، را بر آن داشت تا بالاک را خریداری کند. باشگاه فوتبال کایزرسلاوترن تازه به بوندسلیگا برگشته بود و این موقعیت ارزشمندی برای بالاک بود.

در هفتمین بازی فصل در بازی خارج از خانه مقابل کارلسروهه، ریهاگل تصمیم گرفت بالاک جوان را برای نخستین بار به میدان بفرستد و این اولین بازی بالاک در بوندسلیگا بود. گرچه بالاک تنها در پنج دقیقهٔ آخر بازی به میدان رفت.

در 28 مارس 1998 بالاک برای نخشتین بار در ترکیب اولیه تیم حضور داشت. بازی مقابل بایر لورکوزن بود و بالاک وظیفهٔ مهار امرسون را به عهده داشت. بالاک در این فصل جمعاً 16 بار برای تیم جدیدش به میدان رفت و نقشی هر چند کوچک در مقام بی‌ نظیر کایزرسلاترن یعنی فتح بوندسلیگا بلافاصله پس از بالا آمدن از دستهٔ پایین‌تر، بازی کرد.

در فصل بعدی بالاک از مهره های اصلی تیم شد و در 30 بازی به میدان رفت و 4 گل بهنام خود ثبت کرد. کایزرسلاترن در آن فصل تا یک چهارم نهایی جام باشگاه‌ های اروپا سعود کرد و در آن‌ جا توسط بایرن مونیخ متوقف شد.

در 1 ژوئیه 1999 دو ماه بعد از اولین بازی بالاک در تیم ملی بزرگسالان، بالاک در سن 22 سالگی به بایر لورکوزن. هنوز یک سال از قرارداد بالاک با کایزرسلاوترن باقی‌ مانده بود و به همین علت بایر لورکوزن مجبور به پرداخت 8میلیون مارک آلمان نزدیک 5 میلیون یورو برای انتقال بالاک شد.

 بالاک در بایر لورکوزن

بالاک در بایر لورکوزن به خوبی ظاهر. این آغاز درخشش جدی بالک بود. مربیان بالاک در این تیم کریستوفر دام و کلاس تاپ‌مولر بودند. بالاک در این تیم هافبک تهاجمی بود و جلوی کارستن راملو بازی می‌ کرد. بالاک در مجموع سه فصل برای بایر لورکوزن بازی کرد و 27 گل در بوندس لیگا و 9 گل در اروپا در کارنامه خود ثبت کرد.

در سال 2000 بایر لورکوزن تنها به یک مساوی مقابل اونترهاخینگ نیاز داشت تا برای نخشتین بار در تاریخ فاتح بوندسلیگا شود اما با گل به خودی بالاک، آن‌ ها شکست خوردند تا باز هم بایرن مونیخ قهرمان شود. با این حال بالاک در بایر لورکوزن به یکی از بهترین هافبک‌ های اروپا تبدیل شد.

آخرین فصل بالاک در بایر لورکوزن فصل 2001 و 2002 بود که فصلی به یاد ماندنی به‌شمار می‌ آید. بالاک در این سال با لورکوزن مقام نایب قهرمانی بوندسلیگا، جام باشگاه‌ های اروپا و جام حذفی آلمان را کسب کرد.

چهار بازیکن بایر لورکوزن در آن سال در تیم ملی فوتبال آلمان بودند و نایب قهرمان جهان شدند. بالاک در آخرین فصل خود 17 گل به ثمر رساند و بازی‌ های خوبش باعث شد به عنوان بهترین بازیکن سال آلمان انتخاب شود.

بالاک در مونیخ

در سال 2002 بالاک با قرار دادی به ارزش نزدیک 13 میلیون یورو به بایرن مونیخ انتقال یافت. بایرن مونیخ با سیستمی بسته و دفاعی تر بازی می‌ کرد و بالاک باید با آن تطبیق می‌ یافت اما به هرحال بالاک در فصل اول 10 گل در قهرمانی بایرن مونیخ در بوندسلیگا به ثمر رساند.

همچنین در فینال جام حذفی آلمان به میدان رفت و 2 گل به کایزرسلاترن زد تا بایرن 3–1 پیروز میدان شود و به قهرمانی دست پیدا کند. در سال بعد بالاک باز هم فوقالعاده ظاهر شد و با مربی جدید، فلیکس ماگات، نیز رابطه خوبی داشت. می‌ توان گفت دوره ای که بالاک در بایرن بازی می‌ کرد یکی از درخشان‌ ترین دوره‌ های میشائل در زمان فوتبالش بود.

بالاک در مجموع چهار فصل برای بایرنی‌ ها بازی کرد و سه بار قهرمان بوندسلیگا و سه بار قهرمان جام حذفی آلمان شد و جمعاً در 135 بازی به میدان آمد و 47 گل به ثمر رساند. این مجموع گل‌ های داخلی بالاک از 1998 تا 2005 را به 61 می‌ رساند.

 بالاک در چلسی

بالاک در فصل پایانی خود در بایرن از طرف چلسی، فیورنتینا، رئال مادرید، اینترمیلان، بارسلونا ٬منچستر یونایتد، آث میلان پیشنهاد هایی دریافت کرد و نهایتاً در 15 مه 2006 با قرار دادی 3 ساله به چلسی ملحق شد. مورینیو دربارهٔ بالاک گفته‌ است: برای من بالاک از بهترین بازیکنان دینا است. بسیار باهوش است، از نظر تاکتیکی بسیار قوی است و گل‌ های بسیاری به ثمر می‌ رساند.

برای من در اروپا تنها فرانک لمپارد در این سطح بازی می‌ کند. این دو زوجی رؤیایی را تشکیل خواهند داد. بالاک در 4 سال حضور خود در باشگاه چلسی توانست یک قهرمانی در لیگ برتر انگلیس، 3 قهرمانی در جام حذفی فوتبال انگلیس و یک نایب قهرمانی در جام باشگاه‌ های اروپا را در کنار هم تیمی هایش جشن بگیرد.

بالاک در 105 بازی که با پیراهن چلسی به میدان رفت 17 گل به به نام خود ثبت کرد.

 بالاک در بایر لورکوزن

بالاک در فصل نقل و انتقالات سال 2010 به تیم اسبق خود یعنی بایر لورکوزن ملحق شد. بالاک دومین گل دوران بازیگری خود در مسابقات لیگ اروپا را با پیراهن لورکوزن در مقابل متالیست خارکوف به ثمر رساند. بعد از پیوستن بالاک به لورکوزن شایعاتی در رابطه با جدا شدن ستارهٔ به یاد ماندنی آلمان از تیم محبوبش به گوش رسید که تکذیب شده و وی تا سال 2012 برای این تیم بازی کرد.

دوران ملی بالاک

دوران ملی بالاک

بالاک در هنگام بازیگری در تیم کمنیتس به تیم ملی آلمان زیر 21 سال دعوت شد و در 21 مارس 1996 اولین بازی ملی خود را در رده زیر 21 سال در مقابل دانمارک انجام داد و مجموعا برای آن تیم 19 بازی و 4 گل به ثمر رساند. اولین دعوت بالاک به تیم ملی بار از سوی برتی فوگتس بود. در آن زمان بالاک در کایزرسلاوترن بازی می‌ کرد. اولین بازی ملی بالاک در 28 آوریل 1999 و زمان مربیگری اریش ریبک انجام شد.

در آن روز بالاک مقابل اسکاتلند در دقیقهٔ 60 به جای دیتمارهامان به بازی رفت. در یورو 2000 بالاک جز تیم ملی فوتبال آلمان بود که بسیار ضعیف نتیجه گرفت و در همان دور اول حذف شد. بالاک در کل این جام تنها 63 دقیقه به میدان رفت. در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2002 بالاک با بازیسازی خوبش در مرکز زمین خود را به عنوان ستاره تیم ملی کشورش مطرح کرد.

بالاک در بازی تک حذفی مقابل اوکراین سه گل به ثمر رساند تا حضور آلمان در این جام تضمین شود. در جام جهانی 2002 بالاک بسیار خوش درخشید و نقطهٔ اوج فوتبال بالاک رقم خورد. بالاک در این مسابقات در یک چهارم نهایی مقابل آمریکا و در نیمه نهایی مقابل کرهٔ جنوبی تک گل پیروزی بخش تیمش را بهنام خود ثبت کرد.

در بازی مقابل کرهٔ جنوبی بالاک با یک خطای فنی یک خطر مسلم گلزنی را از کره‌ای‌ ها گرفت و به همین علت کارت زردی دریافت کرد که بالاک را از حضور در فینال بازداشت. با این حال بالاک در نایب قهرمانی آلمان نقش بسزایی داشت و از بهترین پاسور های کل بازی‌ ها بود.

پس از بازی‌ های یورو 2004 و با انتخاب یورگن کلینزمن به جای رودی فولر در سمت مربی تیم ملی فوتبال آلمان، بالاک هم به جای الیور کان کاپیتان تیم ملی شد. بالاک با 98 بازی ملی، 48 گل به ثمر رسانده که او را در زمره ی گل زن ترین هافبک های ملی تاریخ قرار داده است. بالاک پیراهن شمارهٔ 13 معروف تیم را به تن می‌ کند یعنی همان پیراهنی که قبلاً رودی فولر به تن داشته‌ است.

خداحافظی بالاک از فوتبال

علیرغم مذاکراتی که بالاک پس از جدایی از لورکوزن با تیم وسترن سیدنی واندررز جهت حضور در لیگ استرالیا داشت بالاک در 2 اکتبر 2012 بازنشستگی خود را اعلام کرد.

اینستاگرام میشل بالاک

اینستاگرام میشل بالاک

میشل بالاک در صفحه اینستاگرام خود 1 میلیون دنبال کننده دارد و 244 پست منتشر کرده است.

عکس های جدید میشل بالاک

عکس های جدید  میشل بالاک

عکس های جدید  میشل بالاک

عکس های جدید  میشل بالاک

عکس های جدید  میشل بالاک

مقاله قبلیبیوگرافی یاشین yashin
مقاله بعدیبیوگرافی دوشان ولاهوویچ Dusan Vlahovic

نظرات یا سوالات شما با BetYek 🛸 بت یک شرط بندی کن 🚀

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید