ایران در جام جهانی

1
445
این پست درباره ایران در جام جهانی ، تاریخچه ایران در جام جهانی ، تاریخچه جام جهانی ، تاریخچه تیم ملی فوتبال ایران ، تاریخچه فوتبال ایران ، تاریخچه تیم ملی ایران در جام جهانی ها است. در این پست با تاریخچه تیم ملی ایران در جام جهانی آشنا شده و اطلاعاتی در مورد آن به دست خواهید آورد، لذا اگر از عاشقان فوتبال هستید این پست را حتما مطالعه فرمائید. با ادامه این پست با سایت مگاشرط همراه باشید.

تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 1978 آرژانتین

تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 1978 آرژانتین

تیم ملی فوتبال ایران با مربی گری حشمت مهاجرانی در مراحل مقدماتی جام جهانی 1978 حضور یافتند و با 10 پیروزی و کسب دو تساوی، با اقتدار هرچه تمام به عنوان تنها نماینده قاره آسیا راهی بویندس آیرس شدند. ملی پوشان تیم فوتبال کشور ایران در آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی، در نوامبر سال 1977 به مصاف تیم ملی استرالیا رفتند.

که در نهایت در حضور بیش از 90 هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی حریف خود را با یک گل بدرقه نمودند و برای نخستین بار جشن صعود به جام جهانی بر پا شد. ناصر حجازی، ایرج دانایی فرد، علی پروین، آندرانیک اسکندریان، حسن روشن و غفور جهانی بازیکنان تاثیر گذار تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی 1978 آرژانتین بودند.

تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 1998 فرانسه

تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 1998 فرانسه

تیم فوتبال ایران بعد از درخشش در جام ملت های آسیا با مربی گری محمد مایلی کهن، راهی مرحله انتخابی جام جهانی 1998 فرانسه شدند. اما نتایج ضعیف در مرحله دوم مقدماتی باعث شد تا والدیر ویه را برزیلی سکان مربیگری تیم ملی ایران را بر عهده گیرد. تیم ایران در مرحله پایانی حذفی دوباره مقابل تیم ملی استرالیا قرار گرفت که در نهایت به لطف گل زده در خانه حریف، برای دومین بار جواز حضور در جام جهانی را کسب نمودند.

در بازی برگشت که در شهر ملبورن استرالیا برگزار شد، تیم ایران در نیمه نخست با دو گل از میزبان عقب افتاد اما در نیمه دوم با گل های کریم باقری و خداداد عزیزی بازی را به تساوی کشاند و گام به جام جهانی فرانسه گذاشت. احمدرضا عابد زاده، مهدی مهدوی کیا، کریم باقری، خداداد عزیزی، علی دایی و حمید استیلی، بازیکنان صاحب نام تیم ملی فوتبال ایران در این مرحله از رقابت ها بودند.

تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2006 آلمان

تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2006 آلمان

تیم ملی فوتبال ایران در مرحله نخست مقدماتی با تیم های اردن، قطر و لائوس هم گروه بود. اما شکست مقابل اردن در ورزشگاه آزادی موجب شد تا برانکو ایوانکوویچ کروات جانشین همایون شاهرخی در راس کادر فنی شود. ملی پوشان در دور برگشت با کسب سه پیروزی متوالی به مرحله دوم مقدماتی صعود کردند.

در این مرحله از مسابقه ها با تیم های ژاپن، کره شمالی و بحرین همگروه شدند که با کسب امتیازات لازم در بازی پنجم خود با گل محمد نصرتی در ورزشگاه آزادی، راهی جام جهانی 2006 آلمان شدند. وحید طالب لو، مهدی مهدوی کیا، جواد نکونام، علی دایی، وحید هاشمیان و علی کریمی بازیکنان سرشناس تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی بودند.

تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2014 برزیل

تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2014 برزیل

فدراسیون فوتبال بعد از چهار سال ناکامی در عرصه های مختلف، با کارلوس کی روش پرتغالی به توافق رسید تا بتواند با بهره گیری از تجربیات این مربی، برای چهارمین بار راهی جام جهانی شود. تیم ملی فوتبال ایران در مرحله اول انتخابی در مجموع با 5 گل تیم ملی مالدیو را پشت سر گذاشت و راهی مرحله بعدی شد. تیم ایران در مرحله اول گروهی، با تیم های قطر، بحرین و اندونزی هم گروه شد که در نهایت با کسب 11 امتیاز به عنوان تیم نخست به مرحله بعد صعود کرد.

ملی پوشان فوتبال ایران در مرحله دوم، با تیم های کره جنوبی، ازبکستان، قطر و لبنان در گروه نخست قرار گرفت. تیم ایران با کسب دو پیروزی، یک تساوی و یک شکست به کار خود در دور رفت پایان داد اما امیدهای این تیم برای راهیابی به جام جهانی با شکست مقابل ازبکستان در تهران کم رنگ شد. کارلوس کی روش پرتغالی بعد از این شکست، تحت فشارهای فراوانی قرار گرفت اما با تغییراتی که در شیوه بازی و ترکیب تیم به وجود آورد.

سفید پوشان توانستند به دو پیروزی متوالی برابر تیم های ملی قطر و لبنان دست یابند تا در آستانه صعود قرار گیرند. ملی پوشان فوتبال ایران درآخرین دیدار خود در مرحله انتخابی نیز در اولسان دست به کار بزرگی زدند و با ارائه یک بازی فکورانه، منطقی و درگیرانه به یک پیروزی دلچسب دست یافتند تا ایران بلیت سفر به جام جهانی برزیل را رزرو کنند. سید مهدی رحمتی، سید جلال حسینی، جواد نکونام، مجتبی جباری و رضا قوچان نژاد و اشکان دژاگه، بازیکنان تاثیرگذار تیم ملی فوتبال ایران در مرحله از رقابت ها بودند.

ایران در جام جهانی 2018 روسیه

ایران در جام جهانی 2018 روسیه

تیم ملی ایران در جام جهانی سال 2018 روسیه نیز شرکت کرد و در مراحل گروهی حذف شد.

1-علیرضا بیرانوند 2-مهدی ترابی 3-احسان حاج‌صفی 4-روزبه چشمی 5-میلاد محمدی 6-سعید عزت‌اللهی 7-مسعود شجاعی 8-مرتضی پورعلی‌گنجی 9-امید ابراهیمی 10-کریم انصاری‌فرد 11-وحید امیری 12-رشید مظاهری 13-محمدرضا خانزاده 14-سامان قدوس 15-پژمان منتظری 16-رضا قوچان‌نژاد 17-مهدی طارمی 18-علیرضا جهانبخش 19-سیدمجید حسینی 20-سردار آزمون 21-اشکان دژاگه 22-امیر عابدزاده 23-رامین رضاییان

لیست تیم ملی ایران برای جام جهانی سال 2018 روسیه بود.

مقاله قبلیریک بک پوکر در بت فا BetFa
مقاله بعدیبیوگرافی فدریکو والورده Federico Valverde

1 نظر

نظرات یا سوالات شما با BetYek 🛸 بت یک شرط بندی کن 🚀

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید