کسب درآمد از بازی های درآمدزا

0
785این پست درباره کسب درآمد از بازی های درآمدزا ، بازی های درآمدزا ، کسب درآمد از بازی ، بازی های درآمدزا ارز دیجیتال ، بازی کسب درآمد ، کسب درآمد از بازی های اینترنتی است. امروزه همه چیز تغییر کرده است و حتی شما می‌ توانید با تفریح کردن نیز درآمد زایی کنید. اگر در گذشته چنین جمله‌ ای را می‌ شنیدید و یا به کسی می‌ گفتید به نظر خنده دار می‌ رسید اما امروزه افراد زیادی هستند که با حرفه‌ ای شدن در بازی یا به اصطلاح گیمر بودن درآمد شان از یک کارمند بسیار بیشتر است. اما یادتان باشد اگر به دنبال این هستید که از طریق بازی کردن درآمد زایی کنید دیگر به بازی‌ ها نباید مانند یک وسیله تفریحی نگاه کنید بلکه باید به بازی کردن شبیه به کار کردن نگاه کنید.

منظور از این حرف این نیست که دیگر از گیم هایی که انجام می‌ دهید لذت نبرید، بلکه منظور از این حرف این است که باید به هنگام بازی کردن استراتژی و هدف داشته باشید ، باید قبل از انجام هر بازی تمام زوایای آن گیم را سنجیده باشید و بدانید در هر لحظه چه ترفند و استراتژی ای از خود باید نشان دهید اگر به بازی هایی که انجام می‌ دهید این گونه نگاه کنید شما می‌ توانید از طریق بازی ها کسب درآمد کنید. با ادامه این پست با سایت مگاشرط همراه باشید.

کسب درآمد از بازی های اینترنتی

کسب درآمد از بازی های اینترنتی

یادتان باشد اگر این راه را برای درآمد زایی انتخاب کنید راه شما به هیچ عنوان راحت نخواهد بود زیرا علاوه بر سختی‌ هایی که خود کار دارد شما باید با اطرافیانتان که با مفهوم گیمر بودن آشنا نیستند نیز بجنگید. به همین دلیل برای شما علاقه مندان در این مقاله ابتدا مفهوم و تاریخ گیمر بودن را آورده‌ ایم.

سپس در مورد روش‌ هایی که می‌ توانید از آنها کسب درآمد کنید در بازی‌ های موبایل برای شما لیستی فراهم شده است. پس اگر علاقه مند به کسب درآمد از راه موبایل هستید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. هم‌ چنین اگر کسی از اطرافیان شما وجود دارد که فکر می‌ کنید این مقاله برای او مفید خواهد بود لینک این مطلب را برای او ارسال کنید.

گیمر چیست؟

به نظر شما ریشه‌ ی کلمه گیمر چیست؟ این کلمه از چه زمانی وارد دایره لغات جهان شده است؟

در شاید بهترین جوابی که برای این سوال وجود دارد را تاریخ شناس سرشناس ژآن پیترسون داده است. براساس نظریه‌ی پیترسون این کلمه برای اولین بار در قرن بیست برای بازی‌ های تخته‌ ای به میان آمد. پیترسون در ادامه‌ ی این بحث بر این باور است که در اوایل قرن بیست کلمه‌ ی “گیمر” بار معنایی مردانه داشته است.

بگذارید این موضوع را با یک مثال برای شما شرح دهیم. در همان زمان‌ های ویکتوریایی قرن بیستم یکی از بازی‌ های تخته‌ ای که طرفداران بسیار زیادی داشت بازی جنگ آزمون(Little Wars ) بوده است که شاید بتوان گفت اکثریت طرفداران این بازی را مردان تشکیل می‌ دادند.

اما با گذشت زمان و حضور بیشتر زنان در جوامع کم کم زنان نیز به بازی های تخته ای علاقه‌ مند شدند این موضوع را به میان آمدن کلماتی مانند زنان گیمر (Women Gamers) و خانم‌ های گیمر (Lady Gamers) در سال 1970 نشان می‌ دهد. همچنین براساس آماری که در سال1970 در مقاله‌ ها می‌ بینیم کم کم تعداد گیمر های زن در آن سال ها رو به افزایش بوده است به طوری که از هر 10 گیمر، یک گیمر زن وجود داشته است.

شاید بتوان این گونه گفت تا قبل از این کامپیوتر ، آِی پد ، تبلت و .. به میان آید “گیمر” یک کلمه مردانه بوده است و در برخی از موارد مفهوم سرباز را داشته است. اما با گذشت زمان و علاقه‌ ی بیشتر زنان به بازی های کامپیوتری کم کم کلمه‌ ی گیمر برای هر دو جنس به کار می‌ رود.

هر چند هنوز هم پس از شنیدن این کلمه در ذهن مردم یک پسر و یا یک مرد شکل می‌ گیرد. حالا که با تاریخچه‌ اصطلاح “گیمر آشنا شدیم” نوبت به آن می‌ رسد تا به شما توضیح دهیم معنا و مفهوم گیمر در دنیای امروز چیست؟

گیمر به چه کسی گفته می‌ شود:

در حقیقت اگر به تازگی وارد دنیای بازی های موبایل و کامپیوتر شده باشید نمی توان به شما گیمر گفت. منظور از این حرف این است که در دنیای بازیکنان بازی ها چند دسته بندی وجود دارد که در ادامه به شما توضیح می‌ دهیم کوچکترین عضو تا بزرگترین عضو دنیای بازی ها را چه می‌ نامند.

  • نوب (Nob): اگر کمتر از یک ماه است که وارد دنیای بازی‌ ها شدید در این صورت شما یک گیمر نوب هستید.
  • پرو گیمر (Pro Gamer): پرو گیمر ها کسانی هستند که بازی با موبایل و کامپیوتر را به تجارتی سود آور برای خود تبدیل کرده‌ اند و از صنعت بزرگ بازی کسب درآمد انجام می‌ دهند. یعنی آنقدر قدرتمند هستند که حریفان‌ شان را در میدان بازی ‌های مختلف شکست می دهند و به پیروزی می رسند البته برای آنها هدف اصلی رسیدن به پیروزی نیست بلکه گرفتن جایزه و پول برای این افراد حرف اول را می زند و کم کم این صنعت برایشان تبدیل به یک شغل می شود.

گیمر

در حقیقت گیمر فاصله میان نوب و پرو گیمر است. منظور از این حرف این است که گیمر ها تازه وارد نیستند اما از طرفی آنقدر در بازی کردن مهارت پیدا نکردند تا این کار را برای کسب درآمد انجام دهند. در واقع این افراد بیشتر از کسب درآمد به لذت بردن از بازی و بردن اهمیت می‌ دهند. اما خود گیمر ها به دو بخش تقسیم می‌ شوند:

  • دسته اول گیمر ها ، گیمر های تفننی هستند، همان طور که از اسم این دسته مشخص است این گیمر ها برای بازی کردن زمان کمی دارند و به دنبال بازی های ساده در صنعت بازی هستند تا هر چه زودتر بازی را یاد بگیرند و از انجام آن لذت ببرند. هم چنین لازم به ذکر است معمولا این گروه از گیمر ها از سن بالایی برخوردار هستند.
  • دسته دوم گیمر ها ؛ گیمر های هارد کور هستند ، این گروه از گیمر ها به دنبال شکستن رکورد ها در هر بازی هستند و در شبانه روز مدت زمان زیادی را به بازی کردن اختصاص می‌ دهند. یعنی این گروه از گیمر ها به بازی هایی علاقه مند هستند که سخت تر از بازی های دیگر است و بتوانند در شبانه روز سرگرم شان کند.

حالا که شما با مفهوم گیمر و رده بندی آن آشنا کردیم نوبت به آن می‌ رسد به شما توضیح دهیم منظور ما از کسب درآمد از راه گیمری چیست.

شغل گیمری

شاید برای شما جالب باشد بدانید اگر بخواهید در دنیای گیمر ها معروف شوید باید بسیار تلاش کنید زیرا دنیای گیمر ها کوچک و شلوغ است پس شما برای رسیدن به ده نفر برتر این دنیا باید تلاش بسیار زیادی را انجام دهید.

ممکن است مادر و یا پدر شما با این سبک زندگی شما مخالف باشد اگر چنین کسی در اطرافیانتان می‌ شناسید به آنها خاطر نشان کنید هر چند افراد کمی هستند که گیمر ها را می‌ شناسند اما یک گیمر حرفه‌ ای در طول زندگی اش به اندازه یک ورزشکار و یا هنرمند معروف کسب درآمد خواهد کرد.

علاوه بر این در برخی از کشور ها از جمله چین و کره جنوبی به مسابقات گیمینگ نگاه متفاوت و ویژه ای دارند و به جذب نیرو های جدید و با استعداد اهمیت ویژه ای نشان می دهند. زیرا اگر گیمر ها توانایی های خاصی در پیروزی داشته باشند می توانند توانایی پول سازی نیز داشته باشند.

برای این که به طور دقیق متوجه شوید دنیای گیمر ها چقدر کوچک است در این مورد برای شما توضیح دهیم. به طور کلی از بین جمعیت هفت و شش میلیاردی دنیا 2/1 میلیارد در جهان گیمر وجود دارد و از این تعداد حدود هفتصد میلیون کاربر در روز بازی های ویدئویی را به صورت آنلاین چه در موبایل و یا کامپیوتر بازی می کنند.

اگر از اول مقاله با ما همراه باشید درمورد این نکته توضیح دادیم که در ابتدا تصور عموم این بود که گیمر ها فقط مردها هستند اما امروزه آمار به ما آمار چیز متفاوتی را نشان می‌ دهد. 48 درصد دنیای گیمر ها را زنان تشکیل می‌ دهند و تنها دو درصد از آقایان کمتر هستند.

تفکر غلط دیگری که در مورد گیمر ها وجود دارد این است که بیشتر گیمر ها جوان هستند و افراد زیر 30 سال در دنیای بازی انگشت شمار است، اما شاید برای شما جالب باشد بدانید 39 درصد از 100 درصد از افرادی که در دنیای گیم فعالیت دارند سن بالای 36 سال دارند. پس می‌ توان نتیجه گیری کرد لذت بردن از بازی و حرفه‌ ای شدن در گیم به جنسیت و سن ربطی ندارد بلکه استعداد شما تعیین کننده‌ ی جایگاه شما در این دنیا خواهد بود.

از طرف دیگر اگر در ایران زندگی می‌ کنید و علاقه مند به گیمر شدن هستید شما از شانس بسیار زیادی برخوردار هستید. زیرا اگر خارج از ایران به دنبال گیمر شدن بودید به دلیل قوانین کپی رایتر باید هزینه های بسیار زیادی را می‌ کردید. بگذارید این موضوع را با یک مثال به شما توضیح دهیم: در خارج از ایران برای دیدن فیلم حدود 10 دلار و برای خرید یک بازی حدود 60 دلار نیاز است .

اما در ایران شما هزینه زیادی برای انجام دادن یک بازی نمی‌ کنید. حالا که به طور کامل با مفهوم گیمر آشنا شدید نوبت به آن می‌ رسد تا روش کسب درآمد از طریق بازی های موبایل را به شما توضیح دهیم.

6 شش روش برای کسب درآمد از بازی‌ های کامپیوتری

6 شش روش برای کسب درآمد از بازی‌ های کامپیوتری

1. فروختن اکانت: اگر با بازی‌ هایی چون کلاش آف کلنز (clash of clans) و وورد آف وار کرفت(World of Warcraft) آشنایی داشته باشید. می‌ دانید برای این که یک اکانت به یک سطح بالایی برسد به چه مقدار انرژی و تلاش نیاز دارد. اما اگر فردی در بازی‌ هایی که نام بردیم حرفه‌ ای باشد در کوتاه‌ ترین زمان ممکن می‌ تواند اکانت ها را به یک حد بسیار بالایی برساند. امروزه یکی از کارهایی که گیمر ها برای کسب درآمد می‌ کنند همین کار است.

آنها به طور همزمان چند اکانت در بازی ایجاد می‌ کنند و در کوتاه‌ ترین زمان ممکن این سایت‌ ها را به یک حد بالایی می‌ رسانند. اما ممکن است برای شما سوال پیش آید برای فروش این اکانت‌ ها چه کاری باید انجام دهید؟

در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم سایت های ایرانی و خارجی زیاد وجود دارد که شما می‌ توانید در آنها اکانت هایی که ایجاد کرده‌ اید را با یک قیمت مناسب به فروش برسانید. این روش یکی از ابتدایی ترین روش های کسب درآمد از طریق بازی های موبایل است اما به وسیله‌ ی همین کار شما می‌ توانید به سود بسیار زیادی به دست آورید.

2. فروختن راهنمای بازی: اگر شما در یک بازی حرفه‌ ای باشید و نحوه‌ی انجام آن را به خوبی بدانید. برای شما زیاد پیش آمده که دوستان و آشنایان شما برای گذشتن از یک مرحله از شما کمک گرفتند. اما چرا شما باید این تجربیات را که به سختی به دست آورده‌ اید و برای آنها هزینه کرده‌ اید را به راحتی در اختیار دیگران بگذارید. پس بهترین کار این است که یک سایت و یا یک شبکه‌ ی اجتماعی بسازید و در آن در مورد نحوه‌ ی انجام هر بازی با جزئیات کامل توضیح دهید.

شما می‌ توانید کتاب راهنمای هر بازی را یا به صورت الکترونیکی بفروشید و یا این که به دلیل پر طرفدار شدن سایت و یا شبکه‌ ی اجتماعی‌ تان تبلیغ بگیرید و این گونه درآمد زیادی را کسب کنید. یادتان باشد فروختن راهنمای بازی ها به تازه وارد ها در دنیای بازی امروزه به یک ترند تبدیل شده است.

اگر شما نیز به دنبال این هستید که از این روش کسب درآمد کنید پس باید خاص باشید و نکاتی را در این دفترچه بیان کنید که کمتر کسی به آن توجه کرده است در این صورت شما می‌ توانید از این روش درآمد بسیار زیادی را کسب کنید.

3. گیم بلاگر شوید: حتما در اینستاگرام کلمه‌ هایی چون فشن بلاگر ، فود بلاگر و… را شنیده اید. اما هنوز در ایران آن چنان که باید و شاید به صورت حرفه ای گیم بلاگر حرفه‌ ای وجود ندارد. پس با کمی تلاش و پشتکار شما می‌ توانید از این کار کسب درآمد بسیار زیادی داشته باشید. درست مثل یک فود بلاگر که غذاهای متفاوت می‌ خورد و در مورد آنها نظر می‌ دهد شما نیز بازی های مختلف را امتحان می‌ کنید و نقاط مثبت و منفی را در یک یا چند پست با فالور های خود به اشتراک می‌ گذارید.

در این روش نوع درآمد زایی شما از تبلیغاتی خواهد بود که به واسطه‌ ی فالوور های شما به شما پیشنهاد می‌ شود. پس مشخص است که هر چه بهتر عمل کنید و فالوور های بیشتری را جذب کنید به طور قطع درآمد زایی شما نیز بیشتر خواهد بود. اگر با خواندن این روش شما هم به این فکر افتادید که یک گیم بلاگر شوید یادتان باشد کیفیت در تولید محتوا یک اصل بسیار مهم است.

4. شرکت در بازی های رقابتی: با شرکت در بازی‌ های رقابتی که معمولا به این نوع بازی‌ها، به اصطلاح بازی های تک به تک(pvp) گفته می‌ شود می‌ توانید درآمد خوبی کسب کنید. اما شاید برای شما سوال پیش بیاید کجا می‌ توانید این بازی‌ ها را انجام دهید در پاسخ به این سوال باید یگوییم :

اگر در اینترنت سرچ کنید از این بازی های تک به تک به اندازه کافی می‌ توانید پیدا کنید. بدیهی است هر چقدر یک بازی محبوب‌ تر باشد، جوایز مسابقات آن نیز بیشتر و ارزنده‌ تر است. اگر به اندازه کافی حرفه‌ ای هستید می‌ توانید در سازمان E-Sports یا ورزش‌ های الکترونیکی ثبت نام کنید تا بتوانید درآمد بسیار خوبی از این راه به دست آورید.

بسیاری از بازیکنان حرفه‌ ای در کنار انجام این مسابقات، از طریق پخش زنده به صورت جداگانه نیز درآمد خوبی کسب می‌ کنند؛ زیرا معمولاً شرایط یک پخش کننده زنده را دارا هستند. یکی از بازی های ایرانی که این ویژگی را دارد بازی زولاست که به احتمال بسیار زیاد تبلیغ این بازی را در بیلبورد های بزرگراه ها دیده اید. این بازی مانند سایر بازی های حرفه‌ ای در دنیای گیم دارای مجوز ایی اسپورت (E-sport) است. داشتن این مجوز به بازی زولا امکان می‌ دهد تا به سایت رسمی ایی اسپورت بپیوندند و از طریق انجام این بازی به درآمدهای بسیار بالایی برسند.

5. استریم: در گزینه‌ ی قبلی به صورت گذارا درآمد زایی از طریق استریم توضیح داده شد. اما در این گزینه به طور کامل درآمد زایی به روش استریم را به شما توضیح خواهیم داد. اگر چرخی در کانال‌ های یوتیوب و یا ماهواره‌ ای بزنید کانال‌ های زیادی را پیدا می‌ کنید که به صورت زنده در حال پخش یک بازی تک به تک هستند.

همین موضوع بیان گر این است که برای افراد علاقه مند به گیم تماشای بازی افراد حرفه ای لذت بخش است و از این موضوع استقبال می کنند. پس شما نیز اگر احساس می کنید یک گیمر حرفه ای هستید می توانید به صورت زنده بازی‌ تان را به افراد علاقه مند نشان دهید. علاوه بر یوتیوب در پلتفرم توئیچ (Twitch) نیز میتوانید بازی خود را به نمایش عموم بگذارید در حقیقت بزرگترین پلتفرم برای نمایش بازی‌ های موبایل و کامپیوتر توئیچ است.

یادتان باشد سایت‌ های بیم(Beam ) و هیت باکس (Hitbox) را برای این کار انتخاب نکنید زیرا در حال حاضر کاربران این سایت بسیار کم است و شما نمی توانید از این سایت ها درآمدی به دست آورید. اگر این راه را برای کسب درآمد از بازی های موبایلی انتخاب کرده‌ اید ذکر این نکته ضروری است که باید صبر بسیار زیادی داشته باشید.

زیرا ممکن است حتی با وجود گذشت یک سال شما به تعداد انگشت های دست بازدید داشته باشید. پس باید متفاوت عمل کنید تا افراد بیشتری را سمت خود بکشانید. در حقیقت برای کسب درآمد از این روش باید باهوش و خلاق باشید زیرا کسب درآمد از این روش نسبت به سایر روش‌ هایی که تا به اینجا برای شما نام بردیم سخت‌ تر است.

6. ساختن ویدیو و یا پادکست: اگر فردی هستید که در این صنعت افراد زیادی را می‌ شناسد و با نحوه‌ ی تولید پادکست و ویدیو آشنا هستید ما این روش را برای کسب درآمد به شما پیشنهاد می‌ کنیم. در این روش شما می‌ توانید با بزرگان صنعت بازی و گیم مصاحبه کنید و این مصاحبه ها در سایت و یا شبکه‌ ی اینستای خود به اشتراک بگذارید. یادتان باشد برای کسب سود در این روش شما باید به خوبی با مصاحبه کردن آشنا باشید همین طور باید فن بیان قوی ای داشته باشید.

7. تست بازی های ویدیویی: توسعه بازی‌ های ویدیویی چندین فاز مختلف دارد. هنگامی که ساخت بازی نزدیک به اتمام است، توسعه‌ دهندگان به افرادی نیاز دارند که بازی را امتحان کنند. به عنوان یک تِستر باید هر چیزی که توسعه دهنده از شما می‌ خواهد را آزمایش کنید. پیدا کردن مشکلات و باگ‌ها نیز از وظایف یک گیم تستر است.

متاسفانه مردم و بازی‌ ساز های ایرانی شناخت کمی نسبت به این حرفه دارند. افرادی که بازی‌ های ویدیویی را آزمایش می‌ کنند، می‌ توانند تاثیر بسزایی در افزایش کیفیت محصول داشته باشند و سرنوشت یک اثر را عوض کنند. همانند افرادی که نرم افزارهای موبایل را آزمایش می‌ کنند، پلی تستر ها نیز در صنعت بازی‌ های ویدیویی اهمیت بسیاری دارند.

حرف آخر

اگر می خواهید از طریق بازی و گیم به درآمد عالی برسید تنها راهش این است که در حوزه گیم های آنلاین به یک فرد تاثیر گذار تبدیل شوید(مثل استریمر ها ). تمام روش ها و راه کارهایی که در این مقاله آمده است به شما کمک می‌ کند تا در این دنیای کوچک بازی به یک فرد شناخته شده و تاثیرگذاری تبدیل شوید.

یادتان باشد فرقی نمی‌ کند شما کدام روش را برای کسب درآمد انتخاب کردید در تمام روش هایی که در بالا توضیح داده شد شما نیاز به معروفیت و مشهوریت دارید به همین خاطر اگر تا به امروز از قدرت اینستاگرام غافل شده اید و یک صفحه‌ ی اختصاصی در این شبکه‌ ی اجتماعی قدرتمند ندارید پیشنهاد ما به شما این است که در اولین فرصت صفحه‌ ی خود را بسازید و در آن ویدیوها و پست های با کیفیت بالا ارائه دهید تا بتوانید محبوبیت زیادی را به دست آورید.

تمام روش هایی که در این مقاله برای شما توضیح داده شد روش های خوب و درستی برای کسب درآمد از طریق بازی هستند، هرچند برخی از روشها کمتر از بقیه درآمدزا است اما اگر به صورت جدی این راه ها را برای درآمد زایی از طریق بازی پیش بگیرید به طور قطع شما در یک مدت زمان کوتاهی به یک سود بسیار زیاد خواهید رسید.

شاید بتوان گفت بهترین روش برای کسب درآمد از طریق بازی های موبایل این است که شما به یک گیم بلاگر و یا استریمر تبدیل شوید هرچند این دو روش نسبت به سایر روشهایی که در این مقاله برای شما آورده است بسیار مشکل است و شما باید شبانه روز بر روی پیج تان در یوتیوب و یا اینستاگرام کار کنید.

اما پس از این که شما به یک محبوبیت قابل قبولی رسیدید دیگر می‌ توانید با خیال آسوده به بازی کردن بپردازید و از آن لذت ببرید زیرا خود پیج شما برای شما درآمد زایی خواهد کرد. اگر شما هم به بازی علاقه دارید و می خواهید از این روش به درآمد برسید پیشنهاد می کنیم از روش های اصولی استفاده کنید و برای آینده خود هدف داشته باشید.

سوالات متداول

به چه کسی گیمر می گویند؟

در حقیقت گیمر فاصله میان نوب و پرو گیمر است. منظور از این حرف این است که گیمر ها تازه وارد نیستند اما از طرفی آنقدر در بازی کردن مهارت پیدا نکردند تا این کار را برای کسب درآمد انجام دهند. در واقع این افراد بیشتر از کسب درآمد به لذت بردن از بازی و بردن اهمیت می‌ دهند.

آیا می توان از بازی های رایانه ای درآمد کسب کرد؟

امروزه همه چیز تغییر کرده است و حتی شما می‌ توانید با تفریح کردن نیز درآمد زایی کنید. اگر در گذشته چنین جمله‌ ای را می‌ شنیدید و یا به کسی می‌ گفتید به نظر خنده دار می‌ رسید اما امروزه افراد زیادی هستند که با حرفه‌ ای شدن در بازی یا به اصطلاح گیمر بودن درآمد شان از یک کارمند بسیار بیشتر است.

مقاله قبلیبونوس %100 شارژ هدیه آس 90 بت
مقاله بعدیبیوگرافی کای هاوارتز Kai Havertz

نظرات یا سوالات شما با BetYek 🛸 بت یک شرط بندی کن 🚀

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید