رکورد های شکست ناپذیر در تاریخ فوتبال جهان

0
491
این پست درباره بیشترین پوکر در تاریخ فوتبال ، بیشترین هتریک در تاریخ فوتبال ، رکورد های فوتبال  است. بزرگترین رکورد های جهان در تاریخ فوتبال چیست؟ این مقاله را بخوانید تا متوجه شوید! اتفاقات شگفت انگیز و باورنکردنی در فوتبال رخ می دهد که باعث تعجب هواداران می شود.

اهداف مبهم غیر منتظره ای که باعث می شود شخص در رسانه های اجتماعی صدها بار به تکرار تماشای آن بپردازد. لحظات خنده دار داوری تصمیم گیری که باعث می شود چشم ها از حدقه بیرون بزنند. با کمال تعجب، بیشتر این شاهکار نمادین توسط بازیکنان ناشناس در دنیای فوتبال انجام می شود. با ادامه این پست با سایت مگاشرط همراه باشید.

بیشترین گل در یک جام جهانی

بیشترین گل در یک جام جهانی

این رکورد بیشترین گل زده در یک جام جهانی متعلق به جاست فونتن فرانسوی است. او در مجموع 13 گل در جام جهانی 1958 به ثمر رساند تا تیمش را به مقام سوم مسابقات برساند. فونتن با هت تریک در بازی افتتاحیه و سه گل دیگر در مرحله گروهی رکورد شکست گل ها را باز کرد تا تیمش به دور بعد راه یابد. او به قدرت گلزنی در دور بعد ادامه داد و در آخرین بازی تیمش در مسابقه مقام سوم، چهار بار گلزنی کرد تا به این شاهکار دست یابد.

بیشترین گل های زده شده توسط یک دروازه بان در دوران حرفه ای

دروازه بان ها قرار است گل ها را نجات دهند نه گلزنی، اما با دروازه بان برزیلی، روجریو سنی، او هر دو را انجام داد. او در مجموع 128 گل دوران حرفه ای خود را قبل از آویزان کردن چکمه ها به ثبت رساند. سینی ضربات پنالتی و ضربات ایستگاهی را در پشت دروازه به ثمر رساند. در یک فصل مشخص، او در مهارت گلزنی خود آگاه شد که مفسران فوتبال، آنالیزورها و هواداران به طور یکسان از او گل هایی را پیش بینی می کردند که گویی او یک مهاجم است.

بیشترین گل های بین المللی توسط یک بازیکن در فوتبال

بیشترین گل های بین المللی توسط یک بازیکن در فوتبال

علی دایی با مجموع 109 گل برای ایران در طول دوران ملی خود رکورد دار بیشترین گل زده در سطح بین المللی است که بین سال های 1993 تا 2006 در 149 بازی به میدان رفته است. که رکورد آن را کریستیانو رونالدو در سال 2021 شکست.

بالاترین گل های زده شده در یک مسابقه در تاریخ فوتبال

اگرچه پیروزی 149–0 AS Adema برابر SO I’Emyrne باید اعتبار این رکورد شکست ناپذیر فوتبال را داشته باشد، اما این یک پیروزی خالص نبود زیرا SO I’Emyrne عمداً در اعتراض به رقیب اصلی AS Adema یک پیروزی ارزان قیمت را به ارمغان آورد. یک تصمیم داوری بنابراین، بازی جام حذفی اسکاتلند در سال 1885 با شکست آربروث بون آکورد در یک پیروزی شگفت‌ انگیز با گل 36-0 در یک بازی تمیز و درست فوتبال، اعتبار را به خود اختصاص داد.

سریعترین کارت قرمز تاریخ در یک بازی جام جهانی

سریعترین کارت قرمز تاریخ در یک بازی جام جهانی

چیزی نیست که بتوان از آن الگوبرداری کرد، اما خوزه باستیان از اروگوئه در بازی جام جهانی 1986 مقابل اسکاتلند در کمتر از یک دقیقه به دلیل تکل شدید پا که منجر به زخمی شدن گوردون استراکان اسکاتلندی شد، اخراج شد. داور از نشان دادن قرمز باستیا دریغ نکرد.

طولانی ترین دویدن بدون شکست

با پنج فصل متوالی شکست ناپذیری در دیویزیا A، باشگاه رومانیایی، استوا بخارست، این موفقیت را دارد. پنج فصل متوالی شکست ناپذیری که در 90 دقیقه متوالی بازی فوتبال جمع شده است، در مجموع 104 بازی است. این یک رکورد باورنکردنی است که استوا بخارست به ثبت رساند.

سریعترین هتریک تاکنون

بازی های فوتبال اغلب نتیجه امتیاز را در سه گل یا بیشتر نمی بینند یا به سختی بازیکنی که اغلب هت تریک می کند. در مورد الکس تور از راوسون اسپرینگ، او سه گل پشت سر هم در 70 ثانیه مقابل گاردنز به ثمر رساند. گل اول در 11 دقیقه بازی، گل دوم 30 ثانیه بعد و گل سوم در دقیقه دوازدهم به ثمر رسید. راسون آن مسابقه را با 7 گل در مقابل 1 گل برای گاردنز برد.

بیشترین هتریک های متوالی در فوتبال

بیشترین هتریک های متوالی در فوتبال

در سال 2016 استپان لوسیانیچ در پنج بازی متوالی در مجموع 20 گل به ثمر رساند. همه در فرمت هت تریک بودند، بنابراین تبدیل به متوالی ترین هت تریک در تاریخ فوتبال شدند – رکوردی که ماساشیجا ناکایامو ژاپنی یک بار پس از به ثمر رساندن 16 گل، که همه هت تریک بودند، داشت.

طولانی ترین ضربات پنالتی

جام نامیبیا در سال 2005 صحنه این رویداد خیره کننده در تاریخ فوتبال بود. کی کی پالاس و سیویکس به تساوی 2-2 دست یافتند و به ضربات پنالتی رفتند. ضربات پنالتی به ظاهر بی پایان به نفع پالاس به پایان رسید که در مجموع 48 ضربه پنالتی با نتیجه 17-16 پیروز شد.

بیشترین گل های انفرادی در یک مسابقه

در مسابقه مقدماتی جام جهانی 2002 بین استرالیا و ساموآی آمریکایی، آرچی تامپسون استرالیایی 13 بار گلزنی کرد تا این رکورد خیره‌ کننده را ثبت کند. استرالیا بازی را 31-0 برد.

بیشترین کارت قرمز در یک مسابقه

بیشترین کارت قرمز در یک مسابقه

به اندازه این صدا تخیلی، واقعاً اتفاق افتاد. در مسابقه ای بین Claypole و Victoriano Arenas، داور دامیان روبینو سی و شش کارت قرمز داد. بعد از اینکه یکی از هواداران بازی را قطع کرد و به بازیکنی ضربه زد، درگیری در زمین شروع شد. به این ترتیب، روبینو تمامی 22 بازیکن خود را به همراه کادر فنی و تعویضی به زمین فرستاد.

طولانی ترین گلی که تا به حال به ثمر رسیده است

اسمش را باد سرنوشت بگذار، شاید حق با تو باشد. در بازی بین استوک سیتی و ساوتهمپتون در سال 2013، دروازه بان استوک یک ضربه از راه دور از محوطه 18 قدمی خود را به عنوان یک ضربه دروازه شکست داد. به طور شگفت‌ آور و غیر منتظره‌ ای، آن ضربه گل منجر به گلی شد که آرتور بوروچ دروازه‌ بان ساوتهمپتون را پشت سر گذاشت تا استوک سیتی از ساوتهمپتون پیشی بگیرد.

بیشترین مسابقات جام جهانی توسط یک بازیکن انفرادی

این یکی از رکوردهای نادر فوتبال است که ممکن است در سال های آینده شکست ناپذیر باقی بماند. با فاصله چهار ساله بین یکی از معتبرترین تورنمنت های فوتبال، جام جهانی، بازیکنی مانند لوتار ماتائوس که در 25 بازی جام جهانی حضور دارد، فوق العاده است. یک تورنمنت جام جهانی در مجموع 64 بازی برگزار می کند. ماتائوس مجبور شد در پنج جام جهانی متوالی با آلمان بازی کند تا رکورد بیشترین بازی های جام جهانی توسط یک فوتبالیست را به دست آورد.

گران ترین انتقال بازیکن در تاریخ فوتبال

گران ترین انتقال بازیکن در تاریخ فوتبال

نیمار جونیور مهاجم برزیلی در سال 2017 یک ترانسفر ساخت با 222 میلیون یورو به غول فرانسوی پاری سن ژرمن رفت تا در صدر لیست گران قیمت ترین نقل و انتقالات تاریخ فوتبال قرار گیرد. فوتبال تا حد زیادی بیشتر و سودآورتر می شود و در سال های آینده احتمالاً هزینه های گران تری برای تضمین خدمات بازی بازیکنان ستاره ای مانند نیمار یا کیلیان امباپه حذف می شود.

بیشترین گل زده در یک سال تقویمی

بیشترین گل زده در یک سال تقویمی

یکی از تحسین شده ترین و مشهورترین فوتبالیست های دوران مدرن بازی، لیونل مسی ، این شاهکار بی عیب و نقص را دارد. برنده شش بار توپ طلای فیفا در فصل فوتبال 2011-2012 در مجموع 91 گل برای هر دو باشگاه، بارسلونا و تیم ملی آرژانتین به ثمر رساند. مسی بی رحم 79 گل برای تیم باشگاهی و 12 گل برای همشهری های خود به ثمر رساند تا این جادو را که تا به امروز شکست ناپذیر باقی مانده است، تقویت کند.

مقاله قبلیآموزش بازی ماشین اسلات در جت بت JetBet
مقاله بعدیآموزش برداشت از حساب جت بت JetBet

نظرات یا سوالات شما با BetYek 🛸 بت یک شرط بندی کن 🚀

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید