بدترین مصدومیت های فوتبال در تمام دوران

0
503
این پست درباره بدترین مصدومیت های فوتبال در تمام دوران ، وحشتناک ترین آسیب های فوتبال تا به حال کدام بوده اند ، بدترین آسیب دیدگی های فوتبال ، بدترین مصدومیت های فوتبال است. وحشتناک ترین آسیب های فوتبال تا به حال کدام بوده اند؟ به عنوان یکی از پرطرفدارترین ورزش ها در سراسر جهان، شدت فوتبال جهان یکی از مواردی است که ممکن است طنین انداز شود.

همانطور که رقابت در این ورزش سخت تر می شود، بازی فیزیکی تر می شود و آسیب های فوتبال را به یک اتفاق اجتناب ناپذیر تبدیل می کند. در این مقاله به مصدومیت های وحشتناک فوتبال و بدترین مصدومیت های فوتبال اشاره میکنیم. با ادامه این پست با سایت مگاشرط همراه باشید.

آسیب کیرون دایر

آسیب کیرون دایر

بریستول روورز مقابل وستهام، 18 آگوست 2007 کیرون دایر یک فوتبالیست انگلیسی که دوران حرفه ای خوبی داشت، برای ایپسویچ تاون و نیوکاسل یونایتد بازی کرد قبل از اینکه در سال 2007 به وستهم یونایتد رفت. ده روز پس از اولین بازی خود برای این باشگاه، کیرون دایر در بازی مقابل بریستول روورز دچار مصدومیت شدید شد.

در یک مسابقه جام کارابائو مصدومیت کیرون دایر به حدی بود که پای راست او از دو نقطه شکست. هفده ماه پس از مجروحیت او، این آسیب همچنان گریبانگیر حرفه او شد. او بعداً قبل از بازنشستگی برای کوئین پارک رنجرز و میدلبورو بازی کرد. در مقاله ای که در سال 2018 در دیلی میل منتشر شد، او گفت که بازنشستگی برای او آرامش بخش بود.
مصدومیت گری مابوت

مصدومیت گری مابوت

ویمبلدون – تاتنهام، نوامبر 1993 گری مابوت که برای تاتنهام هاتسپرز بازی می کرد، به عنوان یک بازیکن همه کاره، یکی از وحشتناک ترین مصدومیت ها را در فوتبال داشت. پای او را درگیر نمی کرد بلکه صورتش را درگیر می کرد. در نوامبر 1993، مصدومیت گری مابوت در یک تکل شدید با مهاجم ویمبلدون، جان فاشانو، رخ داد.

که آرنج خود را به صورت او کوبید. این جراحت باعث شکستگی جمجمه او شد و تقریباً برای چشمش تمام شد. گری مابوت برای درمان کاسه چشم آسیب دیده و شکستگی استخوان گونه خود به مدت دو ساعت تحت عمل جراحی قرار گرفت. مابوت پس از قرار دادن صفحه فلزی زیر پوستش مجبور شد از ماسک پلاستیکی استفاده کند.

آسیب برت تراتمن

آسیب برت تراتمن

منچستر سیتی و بیرمنگام، 5 می 1956 یک دروازه بان استثنایی، برت تراتمن، هر کاری که لازم بود انجام داد تا توپ را از دروازه خود دور نگه دارد. دروازه بان سابق منچسترسیتی که بین سال های 1949 تا 1964 برای این باشگاه بازی کرد، در فصل 1955/56 دچار آسیب دیدگی گردن شد. مصدومیت برت تراتمن زمانی رخ داد.

که او برای گرفتن یک توپ ورودی شیرجه زد اما گردنش با یکی از بازیکنان بیرمنگام به نام پیتر مورفی برخورد کرد. او تا پایان بازی به بازی ادامه داد. اما پس از بررسی با پزشکان در مورد دردهای گردن او، عکس‌برداری با اشعه ایکس نشان داد که او پنج مهره را جابجا کرده است و مهره دوم نیز به دو قسمت ترک خورده است.

مصدومیت ادواردو داسیلوا

مصدومیت ادواردو داسیلوا

آرسنال مقابل بیرمنگام، 23 فوریه 2008 مصدومیت ادواردو داسیلوا که با نام دودو شناخته می‌ شود، آسیبی است که هواداران هرگز با عجله فراموش نمی‌ کنند. در فوریه 2008، مارتین تیلور، بازیکن بیرمنگام، سیلوا را که در آن زمان برای آرسنال بازی می کرد، تکل زد، که منجر به دررفتگی مچ پای چپ سیلوا و شکستگی نازک نی چپ شد. تکل به حدی بد بود که او را مجبور به انتقال فوری به بیمارستان کردند. با این حال او از مصدومیت خلاص شد و به بازی ادامه داد.
مصدومیت فدریکو ماتیلو

مصدومیت فدریکو ماتیلو

کیه‌وو و رم، 8 مارس 2015 فدریکو ماتیلو 19 سال در آن زمان و به صورت قرضی از یوونتوس به کیه وو، در بازی مقابل رم درگیر تکل شد که او را در وضعیت واقعاً وحشتناکی نگه داشت. پس از برخورد با بازیکن رم، راجا ناینگولان، در یک مسابقه سری آ ایتالیا در 8 مارس 2015، او دچار شکستگی پا شد که نیاز به مراقبت فوری پزشکی داشت. او بلافاصله به بیمارستان منتقل شد.

مصدومیت پیتر چک

مصدومیت پیتر چک

ریدینگ مقابل چلسی، 14 اکتبر 2006 پتر چک به خاطر دروازه بانی عالی و ماسکی که از سر و صورت او محافظت می کند مشهور است. اتفاقی که باعث شد پتر چک آن ماسک را به یکی از لوازم جانبی تبدیل کند، اتفاقی است که هر طرفدار فوتبال به یاد دارد.

در اکتبر 2006، در بازی مقابل ردینگ، پیتر چک با برخورد سرش به یکی از بازیکنان ردینگ، استفن هانت، آسیب دید. چک مجبور شد برای شکستگی جمجمه تحت عمل جراحی قرار گیرد و مشخص شد که این آسیب تقریباً به قیمت جان او تمام شده است. او از مصدومیت خلاص شد و به بازی ادامه داد، اما این بار با ماسک.

آسیب لوک نیلیس

آسیب لوک نیلیس

استون ویلا مقابل ایپسویچ، 9 سپتامبر 2000 لوک نیلیس یک مهاجم عالی بود که برای استون ویلا بازی می کرد. رونالدو، اسطوره فوتبال، او را به عنوان یکی از بهترین مهاجمانی که دوست دارد بازی کند، معرفی کرد.

اما این حرفه امیدوار کننده زمانی که او در سپتامبر 2000 در برابر دروازه بان ایپسویچ تاون، ریچارد رایت، تصادف کرد، کوتاه شد. این تصادف باعث شد که او با دو شکستگی مرکب در ساق پا راستش مواجه شود. مصدومیت لوک نیلیس پایان کار او بود. گمانه زنی هایی وجود داشت مبنی بر اینکه مجروحیت او عفونی بوده و احتمالا باید قطع شود. خوشبختانه این اتفاق نیفتاد.
مصدومیت خوان آرانگو

مصدومیت خوان آرانگو

RCD مایورکا vs سویا اف سی، 20 مارس 2005 یک فوتبالیست ونزوئلایی به نام خوان آرانگو برای باشگاه لالیگا RCD مایورکا بازی می کرد. در مارس 2005، در بازی مقابل سویا، خوان آرانگو در برخورد با بازیکن سویا، جاوی باوارو، آسیب دید که در آن استخوان گونه اش شکست. او هم زبانش را قورت داد و بیهوش شد. او یک ماه پس از مصدومیت بهبود یافت و به میادین بازگشت.

آسیب پاتریک باتیستون

آسیب پاتریک باتیستون

فرانسه مقابل آلمان غربی، 8 ژوئیه 1982 یک فوتبالیست فرانسوی به نام پاتریک باتیستون، بیش از همه به خاطر جام جهانی 1982 نیمه نهایی، که جام جهانی را تیره و تار کرد، مشهور است.

در یک تکل بلند، هارالد شوماخر، دروازه بان آلمان غربی، باسن به باتیون ضربه زد. بدین ترتیب باتیسون بیهوش به زمین افتاد و دندان هایش را بیرون زد و مهره هایش را نیز در این روند شکست. مصدومیت پاتریک باتیستون به قدری وحشتناک بود که اکسیژن در همانجا در زمین به مرد فرانسوی تزریق شد.

آسیب دیو باست

آسیب دیو باست

منچستریونایتد مقابل کاونتری سیتی، 8 آوریل 1996 مصدومیت دیوید باست، مدافع انگلیسی، کارش را به طور ناگهانی به پایان رساند. یک اتفاق ناگوار در آوریل 1996 در بازی مقابل منچستریونایتد در حالی که برای کاونتری بازی می کرد رخ داد. تا به امروز، مصدومیت دیو باست به عنوان بدترین مصدومیت فوتبال تا به حال ارزیابی شده است. پس از حرکت رو به جلو پس از یک کرنر که تیمش به دست آورد.

با بازیکنان منچستریونایتد، برایان مک کلر و دنیس اروین برخورد کرد. این برخورد منجر به شکستگی استخوان درشت نی و نازک نی در زانوی راست وی شد. آن مسابقه 9 دقیقه به تعویق افتاد و خون از زمین خارج شد. بافت آسیب دیده او به MRSA مبتلا شد. باس در مجموع 22 عمل جراحی داشت. او در سال 1996 پس از دریافت مشاوره پزشکی بازنشسته شد.

مقاله قبلیثبت نام در یاس بت YasBet
مقاله بعدیاینستاگرام ماف بت MafBet

نظرات یا سوالات شما با BetYek 🛸 بت یک شرط بندی کن 🚀

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید