بیوگرافی شفچنکو Andriy Shevchenko

0
189


این پست درباره بیوگرافی شفچنکو Andriy Shevchenko است. آندری میکولایوویچ شوچنکو متولد 29 سپتامبر 1976 با لقب شوا؛ بازیکن سابق فوتبال، سیاستمدار و سرمربی فوتبال کنونی اهل اوکراین است. با jet bet لحظات پیش بینی خود را ثبت کنید. با ادامه این پست با سایت مگاشرط همراه باشید.

شفچنکو کیست؟

شفچنکو کیست؟

شفچنکو فوتبال را با باشگاه دینامو کی‌یف آغاز کرد و پس از قهرمانی در پنج لیگ برتر اوکراین و دو جام حذفی با این تیم، به آث میلان پیوست. شفچنکو در اولین فصل حضورش با این تیم بالاتر از بازیکنان بزرگی همچون باتیستوتا، هرنان کرسپو، و اینزاگی آقای گل سری آ شد.

شوچنکو با این تیم سری آ، جام حذفی ایتالیا، سوپر جام ایتالیا، سوپرکاپ اروپا و جام باشگاه‌ های اروپا را هرکدام یک بار فتح کرد و همواره از بهترین گل‌زنان ایتالیا و اروپا بود. شفچنکو در سال 2004 به عنوان بازیکن سال اروپا انتخاب شد.

شوچنکو با 67 گل، چهارمین گلزن تاریخ رقابت‌های لیگ اروپا و نیز با 14 گل برترین گلزن شهرآورد دلا مادونینا میان آث.میلان و اینتر میلان است. نام شفچنکو  در فیفا 100 لیست بهترین بازیکنان فوتبال از دید پله قرار گرفته‌ است. در ردهٔ ملی شوچنکو به عنوان کاپیتان اوکراین، تا یک‌چهارم نهایی جام جهانی 2006 با تیم کشورش پیش رفت و نیز یورو 2012 را تجربه کرد.

شفچنکو با 48 گل زده در 111 بازی ملی، بهترین بازیکن فوتبال اوکراین است و نیز رکورد گلزنی در این کشور را دراختیار دارد. شفچنکو در 28 ژوئیه 2012 از چمن سبز خداحافظی کرد.

اینستاگرام شفچنکو

اینستاگرام شفچنکو

شفچنکو در صفحه اینستاگرام خود 1.2 میلیون دنبال کننده دارد و 340 پست منتشر کرده است.

عکس های جدید شفچنکو

عکس های جدید شفچنکو

عکس های جدید شفچنکو

عکس های جدید شفچنکو

عکس های جدید شفچنکو

مقاله قبلیلیست اسامی پرطرفدارترین شاخ های اینستاگرام و اینفلوئنسرهای ایرانی
مقاله بعدیبیوگرافی کاسیاس Iker Casillas

نظرات یا سوالات شما با BetYek 🛸 بت یک شرط بندی کن 🚀

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید