بیوگرافی پیرلوئیجی کولینا Pierluigi Collina

0
154

این پست درباره بیوگرافی پیرلوئیجی کولینا Pierluigi Collina است. پیرلوئیجی کولینا از داوران پیشین فوتبال اهل ایتالیا است. پیش بینی فعالیت های ورزشی این روز ها طرفداران بسیاری را مورد توجه خود قرار داده است و شما میتوانید با سایت جت بت فعالیت پیش بینی خود را انجام دهید. با ادامه این پست با سایت مگاشرط همراه باشید.

پیرلوئیجی کولینا کیست؟

پیرلوئیجی کولینا کیست؟

پیرلوئیجی کولینا به‌طور متوالی شش بار عنوان بهترین داور سال فیفا را از آن خود کرد. کولینا هنوز هم در فوتبال ایفای نقش می‌ کند و به‌ عنوان مشاور بدون دستمزد در خدمت انجمن داوران فوتبال ایتالیا (AIA) و کمیته داوری یوفا است.

کولینا از 5 ژوئیه سال 2010 به‌عنوان رئیس کمیته داوران برای فدراسیون فوتبال اوکراین و اکنون به‌ عنوان رئیس کمیته داوران فیفا مشغول به کار است. کولینا در بولونیا به دنیا آمد و در سال 1984 از دانشگاه بولونیا با مدرک اقتصاد فارغ‌التحصیل شد.

در دوران نوجوانی در یک تیم محلی در پست دفاع وسط بازی می‌ کرد اما در سال 1977، متقاعد به ثبت نام در دوره‌ های داوری شد، جایی که دریافت استعداد خاصی برای اینکار دارد. ظرف مدت 3 سال در حالی‌ که مشغول به گذراندن دوران خدمت سربازی بود، در بالاترین سطح مسابقات منطقه‌ای داوری کرد.

وی در سال 1988، با سرعتی بیش از حد طبیعی، به بخش سوم ملی، سری C1 و سری C2 و بعد از سه فصل به مسابقات لیگ سری آ و سری بی ترقی کرد. در این زمان بود که وی به ریزش موی شدید مبتلا شد که باعث از دست دادن دائمی مو های سرش شد و به او ظاهری متمایز به کله طاس بخشید که از این پس وی را با لقب کوجاک خطاب می‌ کردند.

در سال 1995، پس از داوری در 43 مسابقه لیگ سری آ، پیرلوئیجی کولینا در لیست داوران فیفا قرار گرفت. پیرلوئیجی کولینا داوری در 5 مسابقه از بازی‌ های المپیک 1996 شامل فینال بین نیجریه و آرژانتین را بخود اختصاص داد.

پیرلوئیجی کولینا فینال لیگ قهرمانان اروپا 1999 بین تیم‌ های بایرن مونیخ و منچستر یونایتد را سوت زد. پیرلوئیجی کولینا از این بازی به‌عنوان خاطره انگیز ترین مسابقه‌ اش بخاطر تشویق‌ های پایانی بازی یاد کرده که خود آن را غرش شیر نامیده‌ است.

در این بازی 3 دقیقه وقت اضافه در نظر گرفت که باعث شد، بایرن مونیخی که در طول 90 دقیقه با گل ماریو باسلر پیروز میدان بود، در دو دقیقه پایانی ببازد و جام را در استادیوم نیوکمپ به منچستر یونایتد واگذار کند.

در سال 2002، به اوج زندگی حرفه‌ ای خود هنگامی که برای بازی فینال جام جهانی بین تیم ملی آلمان و تیم ملی برزیل برگزیده شد، دست یافت. پیش از مسابقه، الیور کان به آیریش تایمز گفته بود: کولینا داوری در سطح جهانی است و شکی در آن نیست، اما برای ما خوش یمن نیست.

اینطور نیست؟ کان به دو بازی حساس قبل اشاره کرده بود که کولینا داور بود و کان در آن بازی‌ ها حضور داشت: فینال لیگ قهرمانان اروپا 1999، که منجر به باخت 2 بر 1 بایرن مونیخ شد و باخت 5 بر 1 تیم ملی فوتبال آلمان برابر تیم ملی فوتبال انگلستان در سال 2002. شانس در فینال به کان رو نکرد که باعث باخت 2 بر 0 آن‌ ها شد. در سال 2003، زندگینامه خود را با عنوان قوانین من در بازی منتشر کرد.

کولینا در فروردین 1398 برای تماشای بازی شهرآورد هشتاد و نهم بین باشگاه فوتبال استقلال تهران و باشگاه فوتبال پرسپولیس و بازدید از امکانات داوری به تهران سفر کرد.




عکس های جدید پیرلوئیجی کولینا

عکس های جدید پیرلوئیجی کولینا

عکس های جدید پیرلوئیجی کولینا

عکس های جدید پیرلوئیجی کولینا

عکس های جدید پیرلوئیجی کولینا





❤️ 📝 بیوگرافی های پیشنهادی
مقاله قبلیبیوگرافی پیام حیدری Payam Heidari
مقاله بعدیبیوگرافی آدرین ربیو Adrien Rabiot

نظرات یا سوالات شما با BetYek 🛸 بت یک شرط بندی کن 🚀

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید