بیوگرافی پیترچک Petr cech

0
189

این پست درباره بیوگرافی پیترچک Petr cech است. پیتر چک متولد 20 مه 1982 در پلزن دروازه‌بان سابق اهل جمهوری چک است. پیتر چک، سابقه بازی در تیم ملی فوتبال جمهوری چک را دارد. یکی از میز های بزرگ بازی انفجار در ایران سایت 1xbet میباشد این پیشنهاد شگفت انگیز مگاشرط برای شما است. با ادامه این پست با سایت مگاشرط همراه باشید.

پیترچک کیست؟

پیترچک کیست؟

چک در سال 1999 هنگامی که تنها 17 سال داشت به بلشانی پیوست. سال بعد پیترچک به اسپارتا پراگ پیوست با عملکرد درخشانش رکورد کلین شیت تئودور ریمن را در لیگ برتر چک شکست.

چک در سال 2002  قراردادی چهار ساله به مبلغ 5.5 میلیون یورو با رن امضا کرد و پس از دو سال با قراردی به ارزش 7 میلیون پوند به چلسی رفت و در آن زمان گران‌ ترین دروازه‌بان باشگاه شد. پس از مصدومیت کارلو کودیچینی ژوزه مورینیو پیتر را به عنوان دروازه‌بان اول چلسی انتخاب کرد.

پیترچک بعد از فینال لیگ اروپا 2019 از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. اما بعد از آن به عنوان دروازه‌بان دوم به تیم سابقش چلسی پیوست و در برابر تاتنهام بازی کرد.

همچنین پیترچک از طرف فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال بهترین دروازه‌بان در سال 2005 انتخاب شده‌ است و به همراه تیم چلسی در سال 2012 قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شدند.

پیترچک در سال 2015 به مبلغ 11 میلیون یورو به آرسنال پیوست و توانست در باشگاه آرسنال به دروازه‌بان اصلی تیم بدل شود. همچنین پیترچک پس از جام ملت‌های اروپا 2016 از فوتبال ملی خداحافظی کرد.

پیتر چک با رکورد 903 دقیقه متوالی بدون دریافت گل، در تاریخ لیگ برتر انگلیس رکورد دار می‌باشد. هم چنین پیترچک چهار مرتبه برنده دستکش طلایی لیگ برتر فوتبال انگلستان شده‌ است که در کنار جو هارت بیشترین تعداد می‌ باشد.

این سنگربان چکی موفق شده که درمسابقات مختلف باشگاهی و ملی در 391 بازی دروازه خودرا بسته (کلین شیت) نگه داردکه 202 بار آن درلیگ برتر انگلیس است که دراین زمینه رکوردار است.اینستاگرام پیترچک

اینستاگرام پیترچک

پیترچک در صفحه اینستاگرام خود 2.6 میلیون دنبال کننده دارد و 318 پست منتشر کرده است.عکس های جدید پیترچک

عکس های جدید پیترچک

عکس های جدید پیترچک

عکس های جدید پیترچک

عکس های جدید پیترچک 

مقاله قبلیبیوگرافی پپه رینا Pepe Reina
مقاله بعدیبیوگرافی تیبو کورتوا Thibaut Courtois

نظرات یا سوالات شما با BetYek 🛸 بت یک شرط بندی کن 🚀

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید