بیوگرافی لئون گورتسکا Leon Goretzka

0
218


این پست درباره بیوگرافی لئون گورتسکا Leon Goretzka است. لئون گورِتْسْکا متولد 6 فوریهٔ 1995 بازیکن فوتبال اهل آلمان است که برای بایرن مونیخ در پست هافبک در بوندس لیگا بازی می‌ کند. با ادامه این پست با سایت مگاشرط همراه باشید.

لئون گورتسکا کیست؟

لئون گورتسکا کیست؟

لئون گورتسکا همچنین در تیم ملی فوتبال آلمان بازی کرده‌ است. لئون گورتسکا در سال 2017 توانست همراه با هم تیمی‌ هایش قهرمان جام کنفدراسیون‌ ها شود و با به ثمر رساندن 3 گل در جایگاه نخست قرار گرفت و توانست به همراه تیمو ورنر و لارس اشتیندل عنوان آقای گل را کسب و کفش نقره را دریافت کند.

گورتسکا در همین رقابت‌ ها بسیار خوش درخشید و باعث شد مورد توجه باشگاه‌ های دیگر قرار بگیرد، در هر صورت لئون گورتسکا پس از گذشت چند روز از تولد 23 سالگی خود، اعلام کرد که فصل دیگر در تیم بایرن مونیخ توپ خواهد زد و تا سال 2021 قرارداد امضا کرده‌ است، بایرن مونیخ جزو 3 تیمی بود که به صورت جدی مشتری این بازیکن آلمانی بوده‌ اند.

گورتزکا هنگامی که 4 ساله بود فوتبال خود را از باشگاه ام اس وی بوخوم شروع کرد و تا 6 سالگی در این باشگاه بود. پس از آن در سال 2002 به وی اف ال بوخوم به صورت آزاد پیوست.

در 15 سالگی به تیم زیر 17 ساله‌ های بوخوم منتقل شد پست گورتزکا در این تیم وینگر چپ بود. لئون گورتسکا پس از درخشش در تیم اصلی بوخوم مسئولان تیم شالکه با قرارداد 5 میلیون یورویی لئون گورتسکا را تا سال 2018 به خدمت گرفتند.

پست اصلی لئون هافبک میانی است اما می‌ تواند در چپ و راست هم بازی کند. لئون در 2012 موفق شد که مدال طلای فریتز والتر در رده سنی زیر 17 سال بدست آورد.

در فوریه سال 2018 در حالی که مدیران باشگاه شالکه برای تمدید قرارداد گورتزکا پیشنهاد حقوق 13 تا 10 میلیون یورویی را به لئون گورتسکا کرده بودند بایرن مونیخ، بارسلونا، یونتوس و آرسنال از مشتریان جدی لئون گورتسکا  بودند و لئون بایرن مونیخ را انتخاب کرد که باعث خشمگینی هواداران شالکه شد به‌طوری‌ که لئون گورتسکا را سگ خائن خواندند و با بنر هایی توهین‌ آمیز به استقبال لئون گورتسکا رفتند.

لئون گورتسکا در ژوئیه 2018 به صورت آزاد به بایرن مونیخ منتقل شد و شماره 8 این تیم را می‌ پوشد. لئون گورتسکا در سال 2021 قرارداد خود را با باشگاه بایرن مونیخ تا 2026 تمدید کرد.

اینستاگرام لئون گورتسکا

اینستاگرام لئون گورتسکا

لئون گورتسکا در صفحه اینستاگرام خود 2.4 میلیون دنبال کننده دارد و 672 پست منتشر کرده است.

عکس های جدید لئون گورتسکا

عکس های جدید لئون گورتسکا

عکس های جدید لئون گورتسکا

عکس های جدید لئون گورتسکا

عکس های جدید لئون گورتسکا

 

مقاله قبلیبازی پوکر در گرگ بت GorgBet
مقاله بعدیپیش بینی فوتبال در پوکر پرادو PokerPrado

نظرات یا سوالات شما با BetYek 🛸 بت یک شرط بندی کن 🚀

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید