بیوگرافی کاکا Kaka

0
231


این پست درباره بیوگرافی کاکا Kaka است. ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته متولد 22 آوریل 1982 ملقب به کاکا فوتبالیست برزیلی از بهترین بازیکنان برزیلی است. پیش بینی لحظات ورزشی خود را در سایت وان ایکس بت تجربه نمایید. با ادامه این پست با سایت مگاشرط همراه باشید.

کاکا کیست؟

کاکا کیست؟ 

ریکاردو ایزکسون دوس سانتوز لیته که اکثریت با نام کاکا یا ریکاردو کاکا شناخته میشد، بازیکن فوتبال گذشته اهل برزیل است که به‌ عنوان هافبک هجومی سوابق بازی برای تیم‌ های رئال مادرید، آث میلان، سائوپائولو و همچنین تیم ملی فوتبال برزیل را در کارنامه خود ثبت کرده است.

از کاکا به‌ عنوان یکی از بهترین بازیکنان جهان در نسل خود و از بهترین بازیکنان تاریخ برزیل یاد می‌ شود. کاکا فوتبال خود را در 8 سالگی در یک باشگاه محلی شروع کرد. Kaka در کودکی تنیس هم بازی می‌ کرد. اما تنیس را تا هنگامی که اولین قرار داد حرفه‌ ای خودش را با سائو پائولو در 15 سالگی امضا کرد، رها کرد تا بیشتر بتواند بر روی فوتبالش تمرکز کند.

دوره باشگاهی فوتبال کاکا

دوره باشگاهی فوتبال کاکا

از سال 1994 تا 2000 در دوره های مختلف سائو پائولو حضور داشته است تا اینکه در ژانویه 2001 در 19 سالگی به تیم اصلی راه یافت و تا سال 2003 به میادین رفت.

آ. ث. میلان

کاکا در سال 2003 در سن 21 سالگی با قرار دادی به ارزش 8.5 میلیون یورو به تیم میلان ایتالیا پیوست و تا سال 2009 پیراهن تیم آث میلان را پوشید او با تیم آث میلان 1 قهرمانی سری آ، 1 قهرمانی سوپر جام ایتالیا، 1 قهرمانی چمپیونز لیگ، 1 قهرمانی سوپرجام اروپا و 1 قهرمانی جام باشگاه های جهان را به دست آورد.

کاکا در سال 2007 به واسطه بازی های بسیار خوبش در این تیم توانست جایره توپ طلای جهان و جایزه بهترین بازیکن اروپا را به عنوان خود کسب کند.

رئال مادرید

کاکا در سال 2009 در سن 27 سالگی با قرار دادی 6 ساله به مبلغ 65 میلیون یورو به تیم رئال مادرید پیوست و تا سال 2013 برای تیم رئال مادرید به میدان رفت کاکا با این تیم 1 قهرمانی لالیگا، 1 قهرمانی جام حذفی و 1 قهرمانی سوپر جام اسپانیا را کسب کرد.

بازگشت به میلان

کاکا در سال 2013 پس از 4 سال دوری با قرار دادی 2 ساله و با دستمزد سالیانه 4 میلیون یورو به آث میلان بازگشت و تا سال 2014 برای این تیم به میادین رفت.

ادامه فوتبال کاکا در آمریکا

کاکا در سال 2014 در سن 32 سالگی به تیم اورلاندو سیتی آمریکا پیوست و در سال 2017 پس از پایان قرار دادش با این تیم در سن 35 سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد بلافاصله پس از پیوستن به تیم اورلاندو سیتی توسط سران این تیم به مدت 6 ماه به تیم سائو پائولو برزیل قرضی داده شد.

دوران ملی کاکا

دوران ملی کاکا

کاکا اولین بار در سال 2001 در 19 سالگی به تیم ملی زیر 20 ساله های برزیل دعوت شد و در سال 2002 هم در 20 سالگی موفق شد به پیراهن تیم ملی بزرگسالان برزیل دست یابد و تا سال 2016 برای کشورش به میدان برود.

کاکا اولین گل ملی خود را در  7 مارس 2002 در سن20 سالگی مقابل ایسلند به ثمر رساند که در نهایت این بازی با نتیجه 6 بر 1 به نفع برزیلخاتمه یافت و در مجموع 92 بار پیراهن طلایی پوشان را بر تن کرد که حاصل زدن 29 گل می باشد کاکا با تیم ملی برزیل 1 قهرمانی جام جهانی و 2 قهرمانی جام کنفدراسیون ها را در کارنامه خود ثبت کرده است.

ازدواج کاکا

ازدواج کاکا

کاکا در سال 23 دسامبر 2005 روز جمعه ساعت 19 به وقت برزیل کاکا در حضور حداقل 600 مهمان با کارولین 18 ساله فرزند نماینده کمپانی دیور که اصالتا ایتالیایی بود، در کلیسایی واقع در شهر سائوپائولوی برزیل ازدواج کردند.

حاصل ازدواج کاکا با دیور دو فرزند بود. پسر آن ها لوکا سلیکو لیته در 10 ژوئن 2008 به دنیا آمد. بعد از آن دختر شان ایزابلا در 23 آوریل 2011 متولد شد. کاکا ازدواج با کارولین را شایسته ترین تصمیم خود در زندگی پس از پیوستن به میلان عنوان کرد.

کاکا با وجود اصالت ایتالیایی همسرش موفق شد تابعیت ایتالیایی بگیرد. او در تبلیغات برند ورزشی آدیداس حضور پر رنگی داشته است. همچنین با آرمانی برند سر شناس پوشاک مردانه قرار داد مدلینگ دارد. سایر اسپانسر های کاکا برند های دولچه، ژیلت و گابانا هستند که در آمد فراوانی برای او به ارمغان می آورد.

اینستاگرام کاکا

اینستاگرام کاکا

کاکا در صفحه اینستاگرام خود 22.5 میلیون دنبال کننده دارد و 1502 پست منتشر کرده است.

عکس های جدید  کاکا

عکس های جدید  کاکا

عکس های جدید  کاکا

عکس های جدید  کاکا

عکس های جدید  کاکا

مقاله قبلیبیوگرافی آرکادیوش میلیک Arkadiusz Milik
مقاله بعدیبیوگرافی مانوئل نویر Manuel Neuer

نظرات یا سوالات شما با BetYek 🛸 بت یک شرط بندی کن 🚀

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید