بیوگرافی بکن باوئر Franz Beckenbauer

0
178

این پست درباره بیوگرافی بکن باوئر Franz Beckenbauer است. فرانس بِکِن‌باوئر بازیکن فوتبال، مربی و یکی از رئیسان فدراسیونی و باشگاهی آلمان است. بکن باوئر در کشورش با نام قیصر  مشهور شده‌ است. 1xbet می تواند به عنوان یکی از بهترین گزینه های شما برای پیش بینی فوتبال ⚽️ باشد. با ادامه این پست با سایت مگاشرط همراه باشید.

بکن باوئر کیست؟

بکن باوئر کیست؟

بکن‌باوئر از موفق‌ ترین و معروف‌ ترین مدیران فوتبالی جهان به شمار می‌ آید. همچنین بکن باوئر به همراه دیدیه دشان و ماریو زاگالو تنها کسانی هستند که هم به‌ عنوان بازیکن و هم به‌عنوان سرمربی قهرمان جام جهانی شده‌ اند. بکن‌باوئر در 11 سپتامبر 1945 در مونیخ متولد شد.

بکن باوئر در سال 1954، هنگامی که تنها نه سال داشت، فوتبال حرفه‌ای را در باشگاه اس سی مونیخ آغاز کرد. در سال 1958 به تیم باشگاه فوتبال 1945 انی سال 1966 بود. برای اولین بار در زمان بکن باوئر، باشگاه بایرن‌مونیخ سال 1966 موفق شد جام باشگاه‌ های برتر آلمان را صاحب شود.

این باشگاه در سال آینده‌اش، یعنی سال 1967 نیز موفق به کسب همین عنوان شد و از این گذشته، در همین سال حتی جام باشگاه‌های برتر اروپا را نیز به‌دست آورد. بکن‌باور در سال 1971 کاپیتان تیم ملی کشورش، یعنی آلمان غربی شد. سال 1972 آلمان غربی توانست برنده جام ملت‌ های اروپا شود و سال 1974 بکن‌باوئر توانست برای وطنش جام جهانی را نیز به ارمغان بیاورد.

بکن‌باوئر سال 1977 بایرن مونیخ و همچنین تیم ملی را ترک کرد و به بازی در باشگاه نیویورک کوسموس در جام قهرمانی آمریکای شمالی پرداخت. بکن باوئر بین سال‌های 1980 –1982 نیز در هامبورگر اس‌فاو بازی می‌ کرد. بکن باوئر  بین سال‌ های 1984–1990 سرمربی تیم ملی آلمان شد، و سال‌ های 1994 و 1996 همین سمت را در باشگاه بایرن‌مونیخ به‌ دست آورد.

از این گذشته، فرانس بکن‌باوئر تدارک‌ دهنده و همچنین تهیه‌کننده اساسیِ بازی‌ ها در جام جهانی فوتبال 2006 به‌شمار می‌ آید. مؤسسهٔ خیریه‌ ای نیز به نام بکن باوئر و از طرف خودش، به منظور کمک به معلولان و سایر محتاجان تأسیس شده‌ است.اینستاگرام بکن باوئر

اینستاگرام بکن باوئر

 

بکن باوئر در صفحه اینستاگرام خود 185 هزار دنبال کننده دارد و 39 پست منتشر کرده است.عکس های جدید بکن باوئر

عکس های جدید بکن باوئر

عکس های جدید بکن باوئر

اینستاگرام بکن باوئر

عکس های جدید بکن باوئر 

مقاله قبلیبیوگرافی شفچنکو Andriy Shevchenko
مقاله بعدیبیوگرافی سیدورف Clarence Seedorf

نظرات یا سوالات شما با BetYek 🛸 بت یک شرط بندی کن 🚀

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید