بیوگرافی الساندرو دل پیرو Alessandro Del Piero

0
466


این پست درباره بیوگرافی الساندرو دل پیرو Alessandro Del Piero است. الساندرو دل پیرو یکی از بهترین مهاجمان پشتیبان تاریخ اخیر فوتبال است. او بازیکنی فوق العاده با استعداد با توانایی های ویژه در ضربات آزاد بود. بینش او و ایجاد سبک بازی او را به بازیکنی تبدیل کرد که می توانست به تعداد زیادی پاس گل بدهد و همچنین گل های زیادی را به ثمر برساند. پیشنهاد مجله مگاشرط سایت معتبر شرط بندی 1xBet است که می توانید در این سایت بر روی تیم مورد علاقه خود شرطبندی کنید. با ادامه این پست با سایت مگاشرط همراه باشید.

الساندرو دل پیرو

الساندرو دل پیرو

الساندرو دل پیرو یکی از بهترین مهاجمان پشتیبان تاریخ اخیر فوتبال است. او بازیکنی فوق العاده با استعداد با توانایی های ویژه در ضربات آزاد بود. بینش او و ایجاد سبک بازی او را به بازیکنی تبدیل کرد که می توانست به تعداد زیادی پاس گل بدهد و همچنین گل های زیادی را به ثمر برساند. توانایی بازی یک و دو او، او را به بازیکنی تبدیل کرد که در هر ترکیبی می‌توان از آن به عنوان مهاجم پشتیبانی استفاده کرد.

فنی بودن، حرکت در داخل و خارج از توپ، و پایان بالینی او را به یکی از بهترین های نسل خود تبدیل کرد. پاس دادن، کنترل توپ و مهارت های دریبل او همیشه در هر بازی که انجام می داد تأثیر می گذاشت.

او یکی از بازیکنان نادری است که در هر رقابتی که بازی کرده گلزنی کرده است. او رکورد دومین گلزن برتر تاریخ ایتالیا در تمامی رقابت ها را در اختیار دارد. او با تیم ملی خود با قهرمانی در جام جهانی فوتبال 2006 و رسیدن به فینال جام یورو 2000 به موفقیت بزرگی دست یافت.

خانواده الساندرو دل پیرو

الساندرو دل پیرو در 9 نوامبر 1974 در Conegliano، Veneto در ایتالیا به دنیا آمد. پدرش جینو به عنوان برقکار و مادرش برونا خانه دار بود. برادر بزرگتر او استفانو به صورت حرفه ای برای سمپدوریا بازی کرد تا اینکه یک مصدومیت جدی به دوران حرفه ای او پایان داد.

دل پیرو در ابتدا برای یک باشگاه محلی به عنوان دروازه بان بازی می کرد تا بتواند زمان بیشتری برای بازی داشته باشد و مادرش نیز او را مجبور کرد به عنوان دروازه بان بازی کند زیرا به پسرش کمک می کرد کمتر عرق کند و از آسیب های معمولی در امان بماند. دل پیرو از سال 1999 با سونیا آموروسو قرار داشت و سرانجام در سال 2005 تصمیم به ازدواج گرفتند. این زوج دو پسر دارند – توبیاس متولد 2007 و ساشا متولد 2010 و یک دختر دورته آ در سال 2009. آنها خانواده ای شاد و زندگی می کنند.

حرفه فوتبال الساندرو دل پیرو

میسترو ایتالیایی یکی از محبوب‌ترین بازیکنان نسل خود است، او یکی از بزرگترین فوتبالیست‌های ایتالیایی نسل خود میباشد، بازیکن ضربات آزاد همچنین قهرمان جام جهانی 2006 با کشورش مقابل آلمان شده است.

همچنین او کسی است که او شش قهرمانی در سری A را با باشگاه خود یوونتوس به دست آورد و همچنین جام قهرمانی لیگ قهرمانان را به دست آورد که او را به یک فوتبالیست کامل تبدیل می کند.

دل پیرو تیم پادووا

دل پیرو در 13 سالگی به تیم جوانان پادووا پیوست. او در 16 سالگی در فصل 1991-1992 به تیم بزرگسالان ارتقا یافت. در 15 مارس 1992، در سن 17 سالگی، اولین بازی حرفه ای خود را در برابر مسینا انجام داد که به عنوان یک تعویض دیرهنگام در بازی به میدان رفت. فصل بعد، در 22 نوامبر 1992، او اولین گل حرفه ای خود را در پیروزی 5-0 مقابل ترنانا به ثمر رساند.

دل پیرو تیم یوونتوس

دل پیرو تیم یوونتوس

دل پیرو سال 1993 ویژه بود زیرا در آن سال دل پیرو به یوونتوس منتقل شد و در آنجا 19 فصل در آنجا ماند. در ابتدا برای تیم جوانان بازی کرد و بعد به تیم بزرگسالان راه یافت. اولین بازی دل پیرو برای یوونتوس در 12 سپتامبر 1993 انجام شد که به عنوان یار تعویضی مقابل فوجیا به میدان رفت. در بازی بعدی در 19 سپتامبر، او اولین گل خود را برای باشگاه مقابل رجیانا به ثمر رساند.

در اولین بازی خود برای این باشگاه، او مقابل پارما هت تریک کرد. او در آن فصل عملکردهای باورنکردنی از خود نشان داد و به یوونتوس کمک کرد تا در لیگ دوم شود. فصل بعد او زمان بازی بیشتری گرفت و در آن فصل 8 گل به ثمر رساند. او همچنین در مقابل فیورنتینا یک ضربه والی پیروز به ثمر رساند، آلساندرو دل پیرو در یوونتوس مهمترین فصل در بیوگرافی الساندرو دل پیرو بود.

در طول فصل 1995 – 1996، دل پیرو پیراهن شماره 10 را دریافت کرد و او به زدن 6 گل و 10 پاس گل ادامه داد. اگرچه یوونتوس در رده دوم لیگ قرار گرفت، اما با موفقیت سوپرجام ایتالیا را از آن خود کرد، جایی که در فینال تنها پاس گل هم تیمی ویالی را به او داد.

دل پیرو 10 همچنین به یوونتوس کمک کرد تا با غلبه بر آژاکس در فینال قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را در فصل 1995-1996 کسب کند و با پیروزی بر آژاکس، رویای دل پیرو در لیگ قهرمانان اروپا نیز محقق شد.

در فصل بعد، دل پیرو در فینال سوپر جام یوفا 1996 و فینال جام بین قاره ای 1996 گلزنی کرد و همچنین به عنوان بهترین بازیکن در فینال جام بین قاره ای انتخاب شد. او همچنین به یوونتوس کمک کرد تا قهرمان لیگ شود و برای دومین بار متوالی به فینال لیگ قهرمانان برسد، اما به دلیل مصدومیت نتوانست در فینال بازی کند.

اگرچه او به عنوان یار تعویضی وارد زمین شد و یک گل عقبگرد شگفت انگیز به ثمر رساند اما نتوانست به یوونتوس برای پیروزی کمک کند و 3-1 مقابل بوروسیا دورتموند شکست خورد. فصل بعد فصل موفق دیگری برای یوونتوس بود، جایی که آنها با قهرمانی در سوپرکاپ ایتالیا در سال 1997 شروع کردند.

در آن فصل دل پیرو بهترین گل دوران حرفه ای خود را با 21 گل در سری آ به ثمر رساند و به یوونتوس کمک کرد تا قهرمان لیگ شود. او همچنین 10 گل در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند تا این تیم را برای سومین بار متوالی به فینال برساند. اگرچه او کاملاً برای این مسابقه آماده نبود، تصمیم گرفت بازی را مقابل رئال مادرید در فینال آغاز کند اما در نهایت با نتیجه 1-0 شکست خورد.

او بهترین گل دوران حرفه ای خود را با 32 گل در تمامی رقابت ها به ثمر رساند. در 8 نوامبر 1998، دل پیرو در دقایق پایانی تساوی 2-2 مقابل اودینزه دچار مصدومیت شدید زانو شد که او را برای فصل باقی مانده از میادین دور نگه داشت و موفق شد تنها 2 گل به ثمر برساند. باشگاه بدون او با مشکل مواجه شد و فصل لیگ را در رتبه ششم ناامیدکننده به پایان رساند.

دل پیرو برای انطباق با نیازهای فزاینده فیزیکی و ورزشی دوران جدید فوتبال، تحت یک رژیم تقویت عضلانی قرار گرفت، که به او اجازه داد تا مقداری از سرعت و چابکی خود را جبران کند. دل پیرو به دلیل افزایش وزن غیرمنتظره و رشد بدنی خود در این دوره و همچنین موفقیت باشگاه در اواسط تا اواخر دهه 90، به همراه چند بازیکن و کارکنان دیگر یوونتوس، مدعی شد که درگیر مواد مخدر غیرقانونی تقویت کننده عملکرد بوده است.

سوء استفاده کردند اما بعداً از تمام اتهامات پاک شدند. پس از بازگشت در فصل بعد، او مجبور شد انتقادات زیادی را تحمل کند زیرا نتوانست گل های بازی باز را به ثمر برساند. او در آن فصل 9 گل به ثمر رساند که تنها یکی از آنها ضربه سر به پارما بود و بقیه همه پنالتی بودند. او تبدیل به یک مرد کمکی شده بود که در آن فصل 20 پاس گل در تمام مسابقات داد.

دل پیرو یوونتوس رقابت قهرمانی را با اختلاف کمی از دست داد. فصل بعد، یوونتوس پس از مصدومیت دل پیرو، دوباره رقابت قهرمانی را به رم باخت و پس از مرگ پدرش از فرم خارج شد. او در ژانویه پس از گلزنی به باری و تقدیم آن به پدرش، به خشکسالی گل خود پایان داد. او فرم خود را به دست آورد اما نتوانست به یوونتوس کمک کند تا قهرمان شود.

فصل بعد، دل پیرو پس از گرفتن بازوبند کاپیتانی برای تیم، خودش را تقویت کرد. او به زدن 16 گل و دادن پاس گل های مهم ادامه داد که به یوونتوس کمک کرد تا قهرمان لیگ شود. دل پیرو در تمام رقابت ها 21 گل به ثمر رساند که شامل صدمین و صدمین گل او برای یوونتوس در آن فصل، مقابل ونزیا بود.

یوونتوس فصل بعد را با برد سوپرکاپ ایتالیا مقابل پارما آغاز کرد که در آن دل پیرو دو گل به ثمر رساند و همچنین به یوونتوس کمک کرد تا دوباره قهرمان لیگ شود. در لیگ قهرمانان اروپا، یوونتوس در حالت هیولایی خود بود و در مرحله یک چهارم نهایی بارسلونا و در نیمه نهایی رئال مادرید را شکست داد.

در 28 می 2003، در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل میلان، بازی به ضربات پنالتی کشیده شد اما یوونتوس نتوانست پیروز شود و 3-2 شکست خورد. فصل بعد یوونتوس با قهرمانی در سوپرکاپ ایتالیا 2003 مقابل میلان در ضربات پنالتی شروع کرد، اما در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا حذف شد و در سری آ سوم شد.

فصل 2004 دل پیرو خوب پیش نرفت زیرا او بیشتر اوقات نیمکت نشین بود زیرا فابیو کاپلو، مدیر جدید، از سطح آمادگی دل پیرو اطمینان نداشت. با این حال، دل پیرو توانست 14 گل در لیگ به ثمر برساند و به یوونتوس کمک کرد تا قهرمان لیگ شود، اما نتوانست لیورپول را در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شکست دهد.

در 10 ژانویه 2006، دل پیرو با هت تریک در بازی کوپا ایتالیا مقابل فیورنتینا، بهترین گلزن تاریخ یوونتوس شد و مجموع گل های خود را برای این باشگاه به 185 رساند. فصل بعد یوونتوس به اجبار به لیگ برتر سقوط کرد. سری B به دلیل رسوایی کالچوپولی و دو عنوان اخیر آنها در سری A لغو شد، این یک شکست بزرگ در بیوگرافی الساندرو دل پیرو بود.

پس از سقوط، بسیاری از بازیکنان کلیدی تصمیم به ترک باشگاه گرفتند، اما دل پیرو تصمیم گرفت که بماند. و گفت: “یک جنتلمن واقعی هرگز خانم خود را ترک نمی کند و یک ورزشکار واقعی هرگز باشگاه خود را ترک نمی کند”.

پس از بازگشت از یک استراحت طولانی، دل پیرو در ابتدا نیمکت نشین شد که نتیجه 1-1 یوونتوس و چزنا بود، دل پیرو در دقیقه 74 وارد زمین شد و در عرض 9 ثانیه گلزنی کرد تا یوونتوس پیش بیفتد.

در 27 آگوست، در یک مسابقه کوپا ایتالیا، دل پیرو به عنوان بازیکن تعویضی در دقیقه 61 وارد زمین شد و دو گل به ثمر رساند تا به یوونتوس کمک کند تا از بازی عقب بیفتد. یوونتوس قهرمان سری B شد و به سری آ صعود کرد. دل پیرو به عنوان بهترین گلزن پایان یافت و همچنین دویستمین گل خود را برای یوونتوس به ثمر رساند. فصل بعد او رکورد جدیدی از بیشترین بازی برای یوونتوس را در 6 آوریل 2008 با 553 بازی ثبت کرد.

او در آن فصل 21 گل به ثمر رساند که برای اولین بار در دوران حرفه ای خود عنوان Capocannoniere را برای او به ارمغان آورد. یوونتوس به نوعی فصل را در رده سوم به پایان رساند. در 21 اکتبر 2008، دل پیرو گل قابل توجهی را به ثمر رساند که یوونتوس با نتیجه 2–1 رئال مادرید را در تورین شکست داد و در دقیقه 5 با اولین ضربه از راه دور به گل رسید.

اما در دور دوم یوونتوس در مجموع 3-2 مقابل چلسی انگلیسی شکست خورد. در 29 نوامبر 2008، دل پیرو 250مین گل خود را برای یوونتوس در پیروزی 4-0 مقابل رجینا به ثمر رساند. یوونتوس به نوعی توانست سری آ را در رده دوم به پایان برساند. در 17 ژوئیه 2009، دل پیرو قرارداد خود را یک سال دیگر با یوونتوس تمدید کرد. و گفت: “من در یوونتوس خوشحالم و ما رقابتی هستیم. من می خواهم تا زمانی که بتوانم به بازی ادامه دهم و مطمئن هستم که حداقل دو سال دیگر در سطح بالایی خواهم بود.

در 14 مارس 2010، دل پیرو سیصدمین و سیصد و یکمین گل دوران حرفه ای خود را در تساوی 3-3 مقابل سیهنا به ثبت رساند که دو گل اول در دقایق دوم و هفتم به ثمر رسید. در 5 می 2011، او قرارداد خود را یک سال دیگر با باشگاه تمدید کرد. یوونتوس تایید کرد که فصل 2011-2012 آخرین فصل برای دل پیرو خواهد بود. دل پیرو بیشتر به عنوان بازیکن جایگزین استفاده می شد زیرا استقامت او با افزایش سن کاهش می یافت.

در بازی برگشت یوونتوس مقابل میلان در نیمه نهایی کوپا ایتالیا، دل پیرو حرکت درخشان یوونتوس را به پایان رساند و با تساوی 2-2 به فینال رفت و در مجموع 4-3 برد. در 11 آوریل 2012، در بازی مقابل لاتزیو، 700مین بازی حرفه ای خود را برای یوونتوس انجام داد، او در ادامه یک ضربه ایستگاهی به ثمر رساند تا پیروزی 2-1 را به دست آورد تا یوونتوس را به بالای جدول برساند.

در 13 می، او آخرین بازی خود را در سری آ مقابل آتلانتا انجام داد و به یوونتوس کمک کرد تا بیست و هشتمین قهرمانی لیگ خود را کسب کند. دل پیرو آخرین بازی خود را در فینال سوپرجام ایتالیا مقابل ناپولی انجام داد که با نتیجه 2-0 به سود ناپولی به پایان رسید. هیئت مدیره یوونتوس پیشنهاد بازنشستگی شماره 10 را به افتخار دل پیرو داد، اما دل پیرو از گفتن این جمله امتناع کرد: “من واقعاً چیزهای زیادی داشته ام که هرگز نمی خواهم آن را بازنشسته کنم، به این ترتیب، هر کودکی می تواند روز پوشیدن آن را آرزو کند.

او در 30 ژوئن نامه‌ای سرگشاده به هواداران نوشت: «بیش از همه آنچه باقی می‌ماند، هواداران هستند، شما که یوونتوس هستید. آن پیراهنی که دوستش داشتم و خواهم داشت، آن را می خواستم و به آن احترام می گذاشتم… از فردا دیگر بازیکن یوونتوس نخواهم بود، اما همیشه یکی از شما خواهم بود. اکنون یک ماجراجویی جدید آغاز می‌شود و من به اندازه 19 تابستان پیش مشتاق هستم.»

رکوردها و دستاوردهای الساندرو دل پیرو

رایان گیگز اسطوره منچستریونایتد گفته است : الساندرو دل پیرو بهترین بازیکن ایتالیایی است، ما هم سن و سال هستیم و من تمام دوران حرفه ای او را دنبال کرده ام. دستاوردها و رکوردهای ایجاد شده توسط حرفه افسانه ای الساندرو دل پیرو عبارتند از:

باشگاهی

 • سری A: 1994–95، 1996–97، 1997–98، 2001–02، 2002–03، 2011–12
 • سری B: 2006–07
 • کوپا ایتالیا: 1994–95
 • سوپرجام ایتالیا: 1995، 1997، 2002، 2003
 • لیگ قهرمانان اروپا: 1995–96
 • سوپر جام یوفا: 1996
 • جام بین قاره ای: 1996
 • جام یوفا اینترتوتو: 1999

تیم پریماورا

 • Torneo di Viareggio: 1994
 • Campionato Nazionale Primavera: 1993–94

بین المللی

ایتالیا :

 • جام جهانی فوتبال: 2006

شخصی :

 • تیم منتخب ESM: 96–1995، 97–1996، 98–1997
 • یونیسف فوتبالیست فصل اروپا: 1995–96
 • با ارزش ترین بازیکن جام بین قاره ای: 1996
 • بهترین بازیکن سال اروپا زیر 21 سال: 1996
 • برترین گلزن تورنوی دو فرانس: 1997 (3 گل)
 • بهترین گلزن لیگ قهرمانان اروپا: 1997–98 (10 گل)
 • بهترین بازیکن سال سری آ ایتالیا: 1998، 2008
 • ارائه دهنده کمک های برتر سری A: 1999–2000
 • جایزه اسکار AIC-Serie A Fan: 2001، 2008
 • فیفا 100
 • نظرسنجی یوفا طلایی: 50 نفر برتر 1954–2004، 250 نفر برتر 1994–2003
 • کوپا ایتالیا بهترین گلزن: 06–2005 (5 گل)
 • جایزه ملی جوزپه پریسکو: 2006
 • جایزه USSI-ورزشکار سال ایتالیا: 2006
 • جایزه ویژه جام نقره جنتلمن: 2006
 • جایزه جنتلمن سن سیرو سری A: 2006
 • بهترین گلزن سری B: 07–2006 (20 گل)
 • جایزه پای طلایی: 2007
 • Telegatto-بهترین ورزشکار: 2007
 • ASFTop-100 بازیکن تمام دوران – شماره 60: 2007
 • بهترین گلزن سری آ: 08–2007 (21 گل)
 • اسکار AIC- بهترین گلزن: 2008
 • Premio Nazionale Carriera Esemplare “Gaetano Scirea”: ​​2008
 • Pallone d’Argento: 2008–09
 • جایزه بین المللی ورزش و مدنیت-سفیر ورزش: 2009
 • جایزه طلایی ورزشکار سال: 2010
 • جایزه حرفه ای گلوب فوتبال: 2011
 • جایزه بازی جوانمردانه Novara: 2011
 • اسکار AIC-Award to Career2011
 • گل فصل A-League: 2012–13
 • کفش طلای سیدنی اف سی: 2013، 2014
 • تیم منتخب PFA: 2013
 • جایزه بهترین بازیکن سال سیدنی اف سی: 2013
 • جایزه اعضای اف سی سیدنی: 2013
 • A-League All Stars Game: 2014
 • AFCTeam of the Decade: 2015
 • تیم منتخب دهه سیدنی اف سی: 2015
 • تالار مشاهیر سیدنی اف سی: 2015
 • تالار مشاهیر فوتبال ایتالیا: 2017
 • یوونتوس بهترین تیم تاریخ: 2017

سفارشات :

 • کلاس پنجم/شوالیه: Cavaliere Ordine al Merito Della Repubblica Italiana: 2000
 • CONI: یقه طلایی شایستگی ورزشی: 2006
 • کلاس چهارم / افسر: Ufficiale Ordine al Merito Della Repubblica Italiana: 2006

سوابق :

 • حضور تمام دوران برای یوونتوس در تمام رقابت ها (705 بازی)
 • دومین بازی بیشتر برای یوونتوس در سری آ (478 بازی)
 • دومین بازی بیشتر برای یوونتوس در مسابقات لیگ ایتالیا (شامل سری A و سری B) (513 بازی)
 • بیشترین بازی برای یوونتوس در سوپرجام ایتالیا (8 بازی تا 13 آگوست 2017)
 • بهترین گلزن تاریخ یوونتوس (290 گل: 186 گل در بازی آزاد، 62 گل از ضربات پنالتی، 42 گل از ضربات ایستگاهی)
 • دارنده گل تعیین کننده تمام دوران برای یوونتوس (135)
 • دومین دارنده بیشترین دقایق بازی برای یوونتوس (48363)
 • دومین بازی بیشتر برای یوونتوس در سوپرجام ایتالیا (6 بازی)
 • دومین بازی بیشتر برای یوونتوس در لیگ قهرمانان اروپا (92 بازی)
 • دومین بازی بیشتر برای یوونتوس در رقابت های باشگاهی یوفا (124 بازی)
 • بیشترین حضور برای یوونتوس در مسابقات بین المللی باشگاهی (130 بازی)
 • دومین گل زده در سوپرجام ایتالیا، در کنار ساموئل اتوئو، آندری شوچنکو و کارلوس توز (3)
 • بیشترین گل زده در یک فصل توسط بازیکن سیدنی اف سی (14)
 • سومین گلزن برتر از ضربات پنالتی در سری آ (50)
 • سومین گلزن برتر از ضربات ایستگاهی در سری آ (22)
 • بهترین گلزن تاریخ ایتالیا از ضربات ایستگاهی در تمامی رقابت ها (52 گل: 46 گل در سطح باشگاهی، 6 گل با تیم ملی ایتالیا).
 • بازیکن ایتالیایی با بیشترین فصل با 10 گل یا بیشتر در تمام مسابقات باشگاهی (17 فصل)
 • بیشترین گل زده توسط یک ملی پوش ایتالیایی به عنوان بازیکن تعویضی (5)
 • چهارمین گلزن مشترک ایتالیا (27 گل، در کنار روبرتو باجو)

اینستاگرام الساندرو دل پیرو

اینستاگرام الساندرو دل پیرو

دل پیرو در صفحه اینستاگرام خود 4.1 میلیون نفر دنبال کننده دارد و 893 عدد پست منتشر کرده است.

مقاله قبلیمعرفی سایت شرط بندی یونی بت UniBet
مقاله بعدیاینستاگرام بیا گیمز BiaGames

نظرات یا سوالات شما با BetYek 🛸 بت یک شرط بندی کن 🚀

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید