بیوگرافی آلفردودی استفانو Alfredo Di Stefano

0
203

این پست درباره بیوگرافی آلفردودی استفانو Alfredo Di Stefano است. آلفردو استفانو دی استفانو لائوله متولد 4 ژوئیه 1926 – درگذشت 7 ژوئیه 2014 بازیکن و مربی سابق فوتبال آرژانتینی-اسپانیایی بود. با سایت وان ایکس بت همیشه از تماشای فوتبال لذت ببرید. با ادامه این پست با سایت مگاشرط همراه باشید.

آلفردودی استفانو کیست؟

آلفردودی استفانو کیست؟

بسیاری از صاحب نظران برجسته فوتبال آلفردودی استفانو را بهترین بازیکن تاریخ رئال مادرید و حتی برخی آلفردودی استفانو را بهترین بازیکن تاریخ فوتبال می‌ دانند. در سال 1999، دی استفانو در یک رای‌ گیری که توسط فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار فوتبال انجام شد به‌ عنوان چهارمین بازیکن برتر قرن 20 انتخاب شد. وی همچنین در رای‌گیری دیگری که توسط نشریهٔ فرانس فوتبال انجام شد به‌ عنوان دومین بازیکن برتر تاریخ بعد از پله برگزیده شد.

همچنین وی در لیست فیفا 100 بازیکن برتر تاریخ از نظر پله حضور دارد. به خاطر زحمات فراوان دی استفانو برای رئال مادرید، ورزشگاه دوم رئال مادرید، ورزشگاه آلفردو دی استفانو نام گذاری شده‌ است. دی استفانو در یکی از بهترین نسل‌ های رئال مادرید که معروف به قو های سفید بود بازی می‌ کرد.

سانتیاگو برنابئو پایگذار این تیم طلایی بود که به غیر از دی استفانو، بازیکنان بزرگی مانند فرانس پوشکاش، فرانسیسکو خنتو و ریموند کوپا در این دوره بازی می‌ کردند و از ارکان اصلی این تیم بودند. آلفردودی استفانو پس از کریستیانو رونالدو، کریم بنزما و رائول گونزالس که به ترتیب با 450، 325 و 323 گل بهترین گلزنان تاریخ رئال مادرید هستند، در جایگاه چهارم قرار دارد و بعد از لیونل مسی، با به ثمر رساندن 18 گل به‌همراه کریستیانو رونالدو بهترین گلزن ال کلاسیکو است.

این بازیکن با درخشش خود در فصل 154–1953 باعث شد رئال مادرید بعد از 15 سال قهرمان لالیگا شود. دی استفانو اولین بازیکنی بود که موفق شد دو بار برنده توپ طلا شود.

همچنین به خاطر عملکرد درخشان آلفردودی استفانو در رئال مادرید و لالیگا، جایزه بهترین بازیکن فصل لالیگا جایزه آلفردو دی استفانو نامگذاری شده‌ است. این مهاجم به همراه باشگاه رئال مادرید و در فاصله سال‌ های 1956 تا 1960 پنج بار پیاپی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد و در همه فینال‌ ها گلزنی کرد.

همچنین آلفردودی استفانو اولین بازیکن تاریخ است که در پنج فینال پیاپی در جام باشگاه‌های اروپا گلزنی کرده و در کل 7 گل در این فینال‌ها به ثمر رسانده‌ است. آلفردودی استفانو به همراه فرانس پوشکاش رکورددار گلزنی در فینال این رقابت‌ ها است.

عکس های آلفردودی استفانو

عکس های آلفردودی استفانو

عکس های آلفردودی استفانو

عکس های آلفردودی استفانو

عکس های آلفردودی استفانو

مقاله قبلیبیوگرافی آرین روین Arjen Robben
مقاله بعدیبیوگرافی نصیر مزراوی Noussair Mazraoui

نظرات یا سوالات شما با BetYek 🛸 بت یک شرط بندی کن 🚀

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید